European League of Football: Panthers Wrocław lepsi od Leipzig Kings

Inne
European League of Football: Panthers Wrocław lepsi od Leipzig Kings
fot. Polsat Sport

Panthers Wrocław wygrali z Leipzig Kings 34:27 na inaugurację European League of Football. W ubiegłym sezonie pokonali ten zespół dwukrotnie.

- Lipsk bardzo mocno wzmocnił przed tym sezonem swoją defensywę, sprowadzając zawodników o imponującym doświadczeniu. W ofensywie Kings nadal dysponują mocnym korpusem skrzydłowych i bardzo dobrym rozgrywającym, który przyleciał do Europy bezpośrednio po zakończeniu kariery uniwersyteckiej. My jednak jak zawsze podchodzimy do meczu z bojowym nastawieniem i zamierzamy udowodnić na boisku, że jesteśmy czołową drużyną w Europie - mówił przed spotkaniem trener główny Panthers Wrocław Jakub Samel.

 

Jak zapowiadali, tak zrobili. Wrocławianie rozpoczęli mecz od wyniku 7:0. Później do głosu doszli rywale. W pewnym momencie gospodarze przegrali 7:14, później nawet 14:24. Zakasali jednak rękawy i zaczęli odrabiać straty. Najpierw doprowadzili do wyniku 27:27. Ostatecznie, wygrali 34:27.

 

W poprzednim sezonie Panthers Wrocław znaleźli się w czołowej czwórce European League of Football. W rundzie zasadniczej wygrali sześć z dziesięciu spotkań. W półfinale musieli uznać wyższość Hamburg Sea Devils.

 

 

Wyniki 1. kolejki European League of Football:

 

Istanbul Rams - Cologne Centurions 38:40

Leipzig Kings - Panthers Wrocław 27:34

Rhein Fire - Frankfurt Galaxy 29:26

Vienna Vikings - Raiders Tirol 29:23

Barcelona Dragons - Stuttgart Surge 38:9

Berlin Thunder - Hamburg Sea Devils 18:43

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie