Polscy trenerzy siatkarscy, którzy prowadzili reprezentacje innych krajów

Siatkówka

W ostatnim czasie polscy trenerzy siatkarscy zaczynają być doceniani w innych krajach. Michał Winiarski i Michał Mieszko Gogol zostali selekcjonerami reprezentacji, a kilku innych szkoleniowców znalazło się w sztabach drużyn narodowych. A jak to wyglądało w przeszłości? Polscy trenerzy siatkarscy, którzy byli selekcjonerami innych reprezentacji w załączonej galerii zdjęć.

Michał Mieszko Gogol został selekcjonerem reprezentacji Łotwy, a Michał Winiarski objął kadrę Niemiec. Piotr Graban został szkoleniowcem reprezentacji Gruzji U–18. Wojciech Janas pełni rolę trenera przygotowania fizycznego w kadrze Iranu. Wojciech Serafin dołączył do sztabu reprezentacji Słowacji. Paweł Woicki i Robert Kaźmierczak zostali współpracownikami Vitala Heynena w reprezentacji Niemiec siatkarek.

 

Zobacz także: 15 lat w Polsce! Tak zmieniał się Stéphane Antiga (ZDJĘCIA)


Polscy trenerzy zaczynają być doceniani siatkarskim świecie. A jak to wyglądało w przeszłości? W załączonej galerii zdjęć przedstawiamy Polaków, którzy byli selekcjonerami pierwszych reprezentacji innych krajów.

 

Kilku z nich otrzymało posadę od obcych federacji już po sukcesach z reprezentacją Polski. Stanisław Poburka, Benedykt Krysik i Hubert Wagner mieli w swym dorobku medale olimpijskie wywalczone w biało-czerwonych barwach. Dla odmiany Andrzej Niemczyk największe sukcesy z polskimi siatkarkami odniósł wiele lat po zakończeniu pracy z kadrą RFN. Kilku trenerów z tego grona nigdy nie prowadziło reprezentacji Polski.

 

Polscy trenerzy siatkarscy, selekcjonerzy reprezentacji innych krajów /ważniejsze turnieje w których brali udział: igrzyska olimpijskie (IO), mistrzostwa świata (MŚ), mistrzostwa Europy (ME)/ w załączonej galerii zdjęć:

 

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie