Polskie granie w Luizjanie. Dobry występ siatkarek w Lidze Narodów (ZDJĘCIA)

Siatkówka

Trzy zwycięstwa i jedna porażka to bilans polskich siatkarek po pierwszym turnieju Ligi Narodów w amerykańskim Bossier City. Drużyna trenera Stefano Lavariniego może więc mówić o udanym starcie w tych rozgrywkach. Najważniejsze momenty imprezy VNL w Luizjanie w załączonej galerii zdjęć.

Polskie siatkarki w pierwszym turnieju Ligi Narodów wygrały z Kanadą 3:1, przegrały 0:3 z Brazylią, pokonały reprezentację Korei Południowej 3:0, a na zakończenie zwyciężyły po wyrównanym spotkaniu z Niemkami 3:2. Bilans meczów 3–1 oznacza udane otwarcie tych rozgrywek. Turniej był debiutem nowego selekcjonera biało-czerwonych Stefano Lavariniego w oficjalnych zawodach.

 

Zobacz także: Tie-break rozstrzygnął ostatni mecz Polek na turnieju VNL w USA

 

Turniej rozegrano w amerykańskim Shreveport-Bossier City w stanie Luizjana. Polskę reprezentowały: Alicja Grabka, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz (rozgrywające), Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Olivia Różański, Weronika Szlagowska (przyjmujące), Klaudia Alagierska, Aleksandra Gryka, Agnieszka Kąkolewska, Kamila Witkowska (środkowe), Maria Stenzel i Aleksandra Szczygłowska (libero).

 

Najważniejsze momenty turnieju VNL 2022 w Shreveport-Bossier City w załączonej galerii zdjęć:

 

 

Polskie siatkarki kolejny turniej VNL 2022 rozegrają w Quezon City na Filipinach w dniach 14–19 czerwca. Zagrają wówczas z Japonią, Stanami Zjednoczonymi, Tajlandią oraz Belgią.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie