"Gawełki" dla zasłużonych dla siatkarskich ośrodków szkolnych

Siatkówka
"Gawełki" dla zasłużonych dla siatkarskich ośrodków szkolnych
fot. Materiały prasowe
Rozdano siatkarskie "Gawełki"

"Gawełki" to wyróżnienia dla ludzi, którzy wspierali Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Przyznano je już po raz ósmy, a uroczysta gala odbyła się w Bydgoszczy.

W Bydgoszczy rozgrywany był VIII Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego. Od niedzieli do wtorku 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski rywalizowało w hali Łuczniczka. Ważną częścią imprezy byłą gala rozdania "Gawełków", która jest podsumowaniem wysiłku dyrektorów, uczniów, nauczycieli i trenerów pracujących w kończącym się z roku szkolnym.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Asseco Resovia ma nowego trenera

 

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości związanych z siatkówką. Nagrody wręczali m.in. znakomici przed laty zawodnicy, a dziś posłowie na Sejm RP: Małgorzata Niemczyk i Paweł Papke, Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, Kamil Bortniczuk, minister Sportu i Turystyki, Sebastian Świderski, prezes PZPS, Waldemar Wspaniały, szef SOS-ów i były selekcjoner reprezentacji Polski. Byli także byli prezesi siatkarskiego związku: Mirosław Przedpełski i Jacek Kasprzyk. Galę prowadził Marcin Prus, były reprezentant Polski.

 

Oto laureaci:


Kategoria "Sprawny koordynator" (wyróżnienie dla koordynatorów wojewódzkich)

 

Henryk Borowski - wojewódzki koordynator SOS na Pomorzu i Kujawach

 

Jan Staniucha - wojewódzki koordynator SOS na Śląsku

 

Kategoria "Wspierający Dyrektor"

 

Dorota Petlic - dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie, założycielka Liceum Sportowego oraz klas Mistrzostwa Sportowego o profilu piłki siatkowej , współorganizatorka wojewódzkich, regionalnych i ogólnopolskich turniejów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

 

Artur Wójcik - był statystykiem w mistrzostwach świata z Waldemarem Wspaniałym i I trenerem reprezentacji U-16 dziewcząt w ME. Po drodze zdobył szereg medali w młodzieżowej siatkówce. Jest dyrektorem ds. sportowych w szkole Mistrzostwa Sportowego na Jagiellońskiej w Warszawie.

 

Zbigniew Miłoś - dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Kategoria "Szkoleniowiec na medal"

 

Artur Łoza - twórca sukcesów klubowych AKS Resovia. Trener reprezentacji Polski siatkarzy U17.

 

Ariel Fijoł - zdobywca medali z siatkarzami Trefla Gdańsk, brązowy medalista ME U17 i MŚ U21 (jako współpracownik Daniela Plińskiego).

 

Konrad Cop - odnosił sukcesy w MOS Wola Warszawa, a z kadrą U17 zajął trzecie miejsce w ME.

 

Kategoria "Trener z klasą"

 

Dawid Michor - rozpoczynał pracę w Legionovii, skąd przeniósł się do Stężycy. Dziś są tam drużyny siatkarek grające w I i II lidze, a młodzieżowe zespoły zdobywają medali mistrzostw Polski.

 

Dariusz Sobieraj - jako trener w Dąbrowie Górniczej wychowywał siatkarki, prowadzi kadry wojewódzkie i regionalne.

 

Przemysław Kaczmarczyk - od lat współtworzy nyską siatkówkę. Jego podopieczni grali w finałach mistrzostw Polski. Prowadzi kadry wojewódzkie.

 

Bartosz Jasiński - wspólnie z Arturem Łabaczem tworzyli SOS w Suwałkach Trener kadr wojewódzkich i regionalnych z sukcesami w siatkówce młodzieżowej, szczególnie w „Kinderkach”.

 

Kategoria "Super Gawełek SOS"

To wyjątkowe wyróżnienie dla wyjątkowych ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju SOS-ów

 

Zbigniew Błaszczak - prowadził kadry wojewódzkie na Śląsku, dzisiaj jako koordynator regionalny wspiera nowe pokolenie trenerów.

 

Wojciech Rychel - pediatra, lekarz sportowy, wielki fachowiec w swojej dziedzinie.

 

Przemysław Rosiński - fizjoterapeuta i trener przygotowania fizycznego. Z równym powodzeniem pomaga zarówno w programie SOS jak i na zgrupowaniach kadry Polski. Obecnie od wielu lat związany jest z klubem San-Pajda Volleyball team.

 

Krzysztof Wróbel - terapeuta sportowy, specjalista odnowy biologicznej, masażysta. Jest również specjalistą przygotowania motorycznego. Związany z AKS Resovią Rzeszów, pomaga w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych oraz młodzieżowych reprezentacjach Polski.

 

Wyróżnienie szczególne

Bez nich program SOS nie miałby swojej historii i nie rozwinąłby się aż tak wspaniale i nie byłby ewenementem na skalę światową.

 

Michał Strąk

 

Waldemar Pawlak

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki

fdz, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie