Liga Narodów: Niemcy zremisowali z Anglikami w hicie kolejki

Niemcy zremisowali z Anglikami

Niemcy zremisowali z Anglią na swoim boisku 1:1 w hicie kolejki Ligi Narodów. Bramki w tym starciu zdobyli Jonas Hofmann oraz Harry Kane.

Początek spotkania nie ułożył się po myśli angielskich piłkarzy. Już w 14. minucie boisko musiał opuścić Kalvin Phillips. Pomocnik zderzył się z Nico Schlotterbeckiem. Przez to nabawił się kontuzji. Jego miejsce na murawie zajął Jude Bellingham. W tym meczu piłka pierwszy raz w siatce zatrzepotała w 23. minucie. Futbolówkę w bramce "Lwów Albionu" umieścił Jonas Hofmann. Mimo to 29-latek w tej akcji znajdował się na pozycji spalonej. Przez to jego trafienie nie mogło zostać uznane. Obie reprezentacje w pierwszej połowie były w stanie stworzyć kilka dobrych okazji do strzelenia goli. Mimo to żadna z nich nie była w stanie wyjść na prowadzenie. Przez o do przerwy na tablicy wyników widniały dwa zera.

Wynik spotkania w 51. minucie otworzył Hofmann. Niemiecki piłkarz wbiegł między angielskich obrońców, a następnie oddał mocny strzał. Jordan Pickford zdołał dotknąć piłki, ale nie był w stanie jej zatrzymać. Na niecałe pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry Harry Kane został sfaulowany w polu karnym Niemców. Po analizie z systemem VAR sędzia postanowił wskazać na jedenasty metr. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł sam poszkodowany. Kapitan reprezentacji Anglii bez problemu wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania.

Już do ostatniego gwizdka żadna z ekip nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Tym samym hit kolejki Ligi Narodów zakończył się remisem 1:1.

Niemcy - Anglia 1:1 (0:0)

Bramki: Jonas Hofmann 51 - Harry Kane 88 (k.)