Media: Kto zastąpi Macieja Skorżę? Jest kilku kandydatów

Piłka nożna

Po poniedziałkowej decyzji Macieja Skorży o opuszczeniu Lecha Poznań rosną spekulacje wokół jego następcy. Lista kandydatów poszerza się, jednak zarząd "Kolejorza" musi szybko podjąć decyzję. Przygotowania do sezonu coraz bliżej, dlatego potrzebny jest fachowiec od zaraz.

Poniedziałkowa decyzja Skorży była ogromnym zaskoczeniem, tym bardziej że zaledwie trzy tygodnie temu cieszył się wraz z zespołem i kibicami z ósmego w historii klubu tytułu mistrza kraju. 50-letni trener, który wrócił do Lecha Poznań w kwietniu 2021 roku, siedem lat temu też z "Kolejorzem" triumfował w ekstraklasie.

 

Trener przyznał, że z "przyczyn osobistych, życiowych nie może kontynuować pracy w Lechu". 

Pod koniec tygodnia piłkarze kończą urlopy i rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. A ten rozpocznie się bardzo wcześnie, bowiem już 5 lub 6 lipca lechici rozpoczną rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów. Czasu na znalezienie nowego szkoleniowca nie ma zbyt wiele.

Właściciel klubu Piotr Rutkowski przyznał, że szkoleniowiec kilka dni temu wspominał o swoich kłopotach, ale mimo to wierzył, że uda się go zatrzymać w klubie. Niestety tak się nie stało, a czasu do wznowienia rozgrywek coraz mniej. Kto może zastąpić szkoleniowca przed jakże ważnymi meczami w europejskich pucharach? Pierwszych kandydatów przedstawicieli dziennikarze meczyki.pl oraz Roman Kołtoń z "Prawdy Futbolu".

Kandydatów wymieniamy w poniższej galerii.

 

MM, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie