Reprezentacja Polski U-21 nie zagra w mistrzostwach Europy

Polacy przegrali z Niemcami

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała w Łodzi z Niemcami 1:2. Przez to Biało-Czerwoni nie pojawią się na mistrzostwach Europy U-21.

Pierwsza połowa tego spotkania była wyrównana. Obie reprezentacje potrafiły konstruować groźne akcje ofensywne. Blisko otwarcia wyniku w 11. minucie był Kacper Kozłowski. Były piłkarz Pogoni Szczecin oszukał niemieckich obrońców, po czym oddał strzał. Po jego uderzeniu piłka przeleciała obok słupka. Po chwili na listę strzelców prawie wpisał się Sebastian Walukiewicz. Zawodnik Cagliari był blisko wykorzystania dobrego dośrodkowania. Mimo to środkowy obrońca minął się z futbolówką.

Pierwszy gol w tym starciu został strzelony w 25. minucie. Ariel Mosór popełnił błąd w defensywie. Po jego zagraniu piłkę przejął Youssoufa Moukoko. Niemiecki napastnik stanął oko w oko z Cezarym Misztą. 17-latek pewnie wykorzystał podarowaną mu szansę i tym samym wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Biało-Czerwoni przed końcem pierwszej połowy doprowadzili do wyrównania. Najpierw swoimi umiejętnościami popisał się Michał Karbownik, który po udanym dryblingu podał do Kozłowskiego. 18-latek dośrodkował w pole karne. Celne zagranie wykorzystał Bartosz Białek. Były zawodnik Zagłębia Lubin głową umieścił piłkę w siatce rywali.

W drugiej połowie Polacy mieli szanse, by zdobyć druga bramkę. Michał Skóraś oddał mocny strzał, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Po chwili na listę strzelców mógł wpisać się Kozłowski. Nico Mantl popisał się jednak dobrą interwencją. Futbolówka znalazła się w jego rękawicach. Na lekko ponad dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry do bramki Polaków trafił Moukoko. Mimo to sędzia dopatrzył się w tej sytuacji zagrania ręką, przez co to trafienie nie zostało uznane. To nie zniechęciło młodego napastnika. Niemiec po chwili strzelił swojego drugiego gola w tym starciu. 17-latek oszukał polskich obrońców, po czym oddał strzał z 16. metrów. Miszta nie był w stanie obronić tego uderzenia.

Tym samym Polacy przegrali starcie z Niemcami 1:2. Przez to Biało-Czerwoni nie pojawią się na mistrzostwach Europy U-21. Z grupy podopiecznych Macieja Stolarczyka bezpośrednio na czempionat awansowali Niemcy. Natomiast w barażach zagra drużyna narodowa Izraela.

Polska - Niemcy 1:2 (1:1)

Bramki: Bartosz Białek 35 - Youssoufa Moukoko 25, 85