Kolarz uderza w Rafaela Nadala. "Gdyby ktoś z nas zrobił to samo, zostałby nazwany dopingowiczem"

Tenis

Rafael Nadal ma za sobą kolejny triumf na kortach Rolanda Garrosa. Musiał jednak grać na środkach przeciwbólowych. To nie spodobało się jednemu z francuskich kolarzy.

Nadal wygrał Roland Garros 2022, eliminując po drodze m.in. Novaka Djokovicia i demolując w finale Caspera Ruuda. Hiszpan przez cały ten czas zmagał się z bólem. - Grałem, przyjmując zastrzyki na nerwy. Nie czułem bólu, ale nie czułem też stopy. Dzięki temu mogłem występować, ale to zwiększało ryzyko skręcenia kostki czy innej kontuzji - wspominał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Awans Rafaela Nadala i Caspera Ruuda w rankingu ATP

 

Walka Nadala z przeciwnościami na wielu kibicach i ekspertach zrobiła duże wrażenie. Są jednak także tacy, którzy krytykują Hiszpana.

 

- To, co zrobił Nadal, byłoby niemożliwe w kolarstwie. Jeśli jesteś chory lub kontuzjowany, po prostu nie bierzesz udziału w zawodach. Tak podpowiada zdrowy rozsądek - powiedział francuski kolarz grupy Cofidis Guillaume Martin na łamach "L'Equipe".

 

- Gdyby kolarz zrobił to samo, nawet gdyby to nie było zabronione, wszyscy by na niego naskoczyli, nazywając dopingowiczem. (...) Jednocześnie podziwia się Nadala, który z powodu bólu potrafi dojść tak daleko. Tacy ludzie są uważani za bohaterów, gdy w rzeczywistości pomagają sobie środkami przeciwbólowymi - dodał.

 

Nadal ma w dorobku rekordowe 22 tytuły wielkoszlemowe. Aż czternastokrotnie triumfował we French Open.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie