Rosyjski gimnastyk odwołał się od rocznej dyskwalifikacji

Inne
Rosyjski gimnastyk odwołał się od rocznej dyskwalifikacji
fot. Twitter
Iwan Kuliak złożył apelację do komisji dyscyplinarnej Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG) od rocznej dyskwalifikacji.

Rosyjski gimnastyk Iwan Kuliak złożył apelację do komisji dyscyplinarnej Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG) od rocznej dyskwalifikacji. Wiadomość potwierdził prezes rosyjskiej federacji Wasilij Titow.

W marcu podczas zawodów Pucharu Świata w Dausze 20-letni Kuliak stanął na podium w stroju mającym, zamiast godła kraju, literę "Z", widniejącą także na wojskowym sprzęcie rosyjskiej armii, która zaatakowała Ukrainę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skandaliczne zachowanie Rosjanina! "Straciłem rozum"

 

17 maja władze FIG ogłosiły roczną dyskwalifikację sportowca za naruszenie statutu, kodeksu dyscypliny i etyki oraz regulaminu technicznego. Rosjaninowi przysługiwało odwołanie w ciągu 21 dni, z czego skorzystał.

 

Rezultat gimnastyka z Dauhy został skreślony, a on sam został zobowiązany do zwrotu nagrody pieniężnej w wysokości 600 dolarów oraz do zapłacenia kary finansowej o równowartości 500 dolarów.

 

Po ogłoszeniu decyzji Kuliak powiedział, że nie żałuje swojego zachowania w Dausze.

 

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna na początku czerwca ogłosiła Kodeks Postępowania, określający standardy zachowania oczekiwane od wszystkich uczestników tego sportu. To efekt m.in. incydentu, który wywołał Kuliak, a także innych głośnych skandali, które w ostatnim czasie wstrząsnęły środowiskiem.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie