Medei i... Wszyscy trenerzy Asseco Resovii w historii występów w PlusLidze

Siatkówka

Giampaolo Medei został nowym trenerem Asseco Resovii. W ostatnich latach w tym klubie dochodziło do wielu zmian na stanowisku szkoleniowca. Czy Włoch będzie miał okazję dłużej popracować z siatkarzami z Rzeszowa? W załączonej galerii zdjęć wszyscy trenerzy, którzy prowadzili Asseco Resovię w PlusLidze.

Resovia była potęgą polskiej siatkówki w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych, gdy czterokrotnie wywalczyła mistrzostwo Polski (1971, 1972, 1974, 1975). W kolejnych sezonach próbowała utrzymać się w ligowej czołówce. W 1991 roku na wiele lat pożegnała się jednak z siatkarską ekstraklasą.


Zobacz także: Asseco Resovia ma nowego trenera

 

Powrót do PLS nastąpił w sezonie 2004/05. Od tego czasu drużynę z Rzeszowa prowadziło w elicie dziesięciu trenerów. Najdłużej Andrzej Kowal, który szkoleniowcem Asseco Resovii był trzykrotnie. W czasie swej drugiej kadencji osiągnął z drużyną największe sukcesy, m.in. trzy tytuły mistrza Polski (2012, 2013, 2015) oraz finał Ligi Mistrzów (2015).

 

Po jego odejściu w 2017 roku rozpoczęła się prawdziwa trenerska karuzela, bo żaden ze szkoleniowców nie utrzymał posady na dłużej. Drużyna prezentowała się zwykle poniżej oczekiwań, nie pomagały zagraniczne trenerskie sławy, nie pomógł powrót Kowala, ani zatrudnienie legendy polskiej siatkówki – Piotra Gruszki.

 

Wśród dziesięciu poprzednich trenerów rzeszowian znajdziemy czterech Polaków, trzech Włochów i po jednym szkoleniowcu z Chorwacji, Rumunii i Argentyny.

 

Giampaolo Medei będzie jedenastym trenerem Asseco Resovii w historii występów tego klubu w PLS. Czy przywróci drużynie dawny blask i na dłużej zadomowi się w Rzeszowie?

 

Wszyscy trenerzy Asseco Resovii w załączonej galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie