Diamentowa Liga: Norbert Kobielski i Konrad Bukowiecki na podium w Rzymie

Inne
Diamentowa Liga: Norbert Kobielski i Konrad Bukowiecki na podium w Rzymie
fot. PAP
Norbert Kobielski

Skoczek wzwyż Norbert Kobielski zajął drugie, natomiast kulomiot Konrad Bukowiecki trzecie miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie. Pia Skrzyszowska finiszowała jako czwarta w biegu pań na 100 m ppł.

Kobielski zajął drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż skacząc 2,27. Wygrał z takim samym rezultatem Amerykanin JuVaught Harrison, który miał mniej zrzutek na niższych wysokościach. Dla 25-letniego Kobielskiego jest to jeden z największym sukcesów w karierze. Obecnie legitymuje się on czwartym wynikiem sezonu na Starym Kontynencie.

 

Rosnącą dyspozycję potwierdził także kulomiot Bukowiecki. Polak pchnął kulę na odległość 21,18 i stanął na najniższym stopniu podium. Wygrał Amerykanin Joe Kovacs - 21,85. Drugi z biało-czerwonych - Michał Haratyk zajął wynikiem 20,23 siódme miejsce.

 

Czwarta wynikiem 12,74 była w biegu na 100 m ppł Pia Skrzyszowska. Zwyciężyła z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie Portorykanka Jasmine Camacho-Quinn - 12,37.

 

Bieg na płaskim dystansie 100 m panów wygrał czasem 9,92 Fred Kerley. Najlepsze w tym roku wyniki na świecie uzyskali w biegu na 5000 m panów Kenijczyk Nicholas Kipkorir Kimeli - 12.46,33, na 800 pań Amerykanka Athing Mu - 1.57,01, a w skoku o tyczce jej rodaczka Sandi Morris - 4,81.

 

Skok w dal wynikiem 6,85 wygrała Ukrainka Maryna Bekh-Romańczuk, a bieg na 400 m przez płotki pań Holenderka Femke Bol - 53,02. Rzut dyskiem rekordem mityngu 70,72 wygrał będący w świetnej formie w tym sezonie Słoweniec Kristjan Ceh.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Węgry - Izrael. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie