PlusLiga: Matias Sanchez nowym rozgrywającym Ślepska Malow Suwałki

Siatkówka
PlusLiga: Matias Sanchez nowym rozgrywającym Ślepska Malow Suwałki
fot. FIVB
Matias Sanchez (nr 1) zdobył z reprezentacją Argentyny brązowy medal IO.

Matías Pages Sánchez został nowym rozgrywającym Ślepska Malow Suwałki. Umowa z 26-letnim brązowym medalistą igrzysk olimpijskich Tokio 2020 będzie obowiązywała przez dwa najbliższe sezony. Dzień wcześniej suwalski klub poinformował o podpisaniu kontraktu z reprezentantem Serbii Miranem Kujundžiciem.

Sánchez jest aktualnym reprezentantem Argentyny, występującym w trwającej, tegorocznej edycji Ligi Narodów. Próbkę możliwości rozgrywającego mogliśmy obserwować m.in. w meczu z reprezentacją Polski, rozegranym 8 czerwca 2022 roku w Ottawie. Siatkarz występował w przeszłości w Bolívar Vóley, Obras Sanitarias de San Juan, Rio de Janeiro Volei Clube oraz Tourcoing Volley-Ball Lille Métropole.

 

Zobacz także: Ma tylko 173 cm wzrostu, ale chce podbić Europę! Utalentowany siatkarz podpisał nowy kontrakt

 

Przebojowy Argentyńczyk ma na swoim koncie wiele reprezentacyjnych sukcesów, z brązowym medalem igrzysk olimpijskich w Tokio na czele.

 

 

– Matías jest bardzo kreatywnym rozgrywającym, który potrafi zaskoczyć rywala i zgromadzoną publiczność nieszablonowym zagraniem. Obserwowaliśmy go od dłuższego czasu. Jego wachlarz umiejętności z całą pewnością wniesie do naszej gry dużo jakości. Warto wspomnieć, że Matías jest olimpijczykiem z Tokio, co z pewnością pozwoliło mu wejść na jeszcze wyższy poziom nie tylko pod kątem siatkówki, ale również w sferze mentalnej. Obecnie przebywa w Kanadzie, gdzie wspólnie z reprezentacją Argentyny walczy o zwycięstwo w Lidze Narodów. Mocno trzymamy za niego kciuki i cieszymy się, że będzie z nami w zespole – powiedział prezes klubu Wojciech Winnik.

RM, Polsat Sport, MKS Ślepsk Malow Suwałki
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie