PlusLiga: Jakub Macyra przedłużył kontrakt z Jastrzębskim Węglem

Siatkówka
PlusLiga: Jakub Macyra przedłużył kontrakt z Jastrzębskim Węglem
fot.
Jakub Macyra nadal będzie grał w Jastrzębskim Węglu.

Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt na kolejny sezon z Jakubem Macyrą. Środkowy trafił do Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2021/22 z klubu występującego w Tauron 1. Lidze - AZS AGH Kraków.

Jakub Macyra z założenia miał pełnić rolę zmiennika, ale wobec kontuzji na pozycji środkowego - najpierw Dawida Dryi, a następnie Jurija Gladyra - otrzymał całkiem sporo szans na pokazanie się siatkarskiej publiczności. Łącznie rozegrał w lidze 20 spotkań, w których wystąpił w 52 setach.

 

Zadebiutował również w Lidze Mistrzów, a w pamięci kibiców na długo pozostaną jego świetne występy w obu ćwierćfinałowych starciach z mistrzem Włoch - Cucine Lube Civitanova. Zwłaszcza to pierwsze, w którym popisał się skutecznym blokiem na Robertlandy Simonie – jednej z największych gwiazd na pozycji środkowego na świecie.

 

– Na pewno nie spodziewałem się, że dostanę tyle szans na grę. Kalkulując przed sezonem liczbę tych potencjalnych szans, to może wyliczyłbym je na palcach jednej ręki. A zdarzyło się inaczej, z czego się cieszę. Myślę, że je wykorzystałem. Jurek Gladyr mnie chwalił, więc chyba też był zadowolony, że go godnie zastąpiłem. Jak mówi Mariusz Pudzianowski: "Cierpliwy to i kamień ugotuje". Opłacało się być cierpliwym i gdzieś tam z boku ciężko pracować – powiedział 27-letni środkowy.

 

 

– O przedłużeniu umowy zdecydowało to, że Jastrzębski Węgiel jest jednym z największych klubów w Polsce. Biorąc pod uwagę cały ośrodek, bazę, to jest to najlepsze miejsce do pracy w Polsce, jeśli nie w Europie. Myślę, że inne kluby mogą nam tego pozazdrościć – zaznaczył Macyra.

 

Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest także prezes Adam Gorol.

 

– Jakub Macyra przychodził do nas z drużyny pierwszoligowej, a po swoim debiutanckim sezonie w Jastrzębskim Węglu zapracował na miano "odkrycia sezonu w PlusLidze". Z konieczności wskoczył do podstawowego składu i sprostał niełatwemu zadaniu. Pokazał, że drzemie w nim potencjał, z którego zamierzamy czerpać także w kolejnym sezonie – stwierdził prezes Jastrzębskiego Węgla.

RM, Polsat Sport, jastrzebskiwegiel.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie