Siatkarski sędzia w roli głównej! Michał Winiarski się zdenerwował (WIDEO)

W meczu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Ottawie Niemcy przegrały z Argentyną 1:3. Głównym arbitrem tego spotkania był Daniel Gonzalez, który miał pewne problemy z systemem challenge. W dwóch przypadkach powstało spore zamieszanie, a trenerzy Michał Winiarski i Marcelo Méndez nie uniknęli nerwów.

System challenge w siatkówce nie jest żadną nowością. Stosuje się go z powodzeniem od wielu sezonów zarówno na najważniejszych siatkarskich turniejach reprezentacyjnych, w klubowych pucharach, jak i w czołowych ligach.

Ogromne zdumienie kibiców budzą więc pewne problemy z tym systemem w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podczas turnieju VNL siatkarek w amerykańskim Shreveport-Bossier City weryfikacje prostych w ocenie akcji trwały bardzo długo. Do podobnych sytuacji dochodzi również w turnieju siatkarzy.

W meczu reprezentacji Niemiec z Argentyną w Ottawie, sędziowie również mieli kłopoty z oceną dwóch sytuacji w czwartym secie, a każda z weryfikacji, o które poprosił trener Michał Winiarski, trwała kilka minut. W pierwszej z akcji meksykański arbiter zmienił nawet zdanie po pierwotnym werdykcie...