Criterium du Dauphine: Valentin Ferron wygrał szósty etap

Francuz Valentin Ferron wygrał w piątek w Gap szósty etap kolarskiego wyścigu Criterium du Dauphine. 24-letni zawodnik ekipy TotalEnergies okazał się najszybszy z sześcioosobowej ucieczki, która dojechała do mety z półminutową przewagą nad peletonem. Koszulkę lidera utrzymał Belg Wout van Aert (Jumbo-Visma).

Ferron wykorzystał moment "czarowania się" współtowarzyszy ucieczki na ostatnim kilometrze i zaskoczył ich długim finiszem. W efekcie linię mety minął trzy sekundy przed pozostałą piątką uciekinierów.

Walkę o siódme miejsce, pierwsze z peletonu, wygrał Kolumbijczyk Juan Molano (UAE Emirates), a na 12 miejscu etap ukończył lider wyścigu van Aert.

Na trasie piątkowego etapu z powodu kontuzji wycofał się z Criterium du Dauphine Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers). Jeden z trzech Polaków w stawce zajmował po pięciu etapach24. miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą blisko trzech minut do lidera.

"Niestety musiałem wycofać się z Criterium du Dauphine z powodu bólu kolana. Trzymam kciuki za resztę teamu Ineos Grenadiers" - napisał na Facebooku 32-letni Kwiatkowski.