Natalia Kaczmarek i Karol Zalewski ze złotymi medalami mistrzostw Polski

Natalia Kaczmarek zdobyła złoto mistrzostw Polski w biegu na 400 m.

Natalia Kaczmarek i Karol Zalewski zdobyli w Suwałkach złote medale mistrzostw Polski w biegu na 400 m. Złoto w rzucie młotem - pod nieobecność Anity Włodarczyk - wywalczyła Malwina Kopron. W skoku o tyczce najlepszy był Piotr Lisek.

W sesji popołudniowej drugiego dnia mistrzostw kraju w Suwałkach najciekawiej zapowiadał się pojedynek "Aniołków Matusińskiego". Kilka specjalistek od biegu na 400 jest w tym sezonie w rewelacyjnej formie, więc kibice spodziewali się ogromnych emocji. Te nieco popsuła czwartkowa ulewa. Wymusiła bowiem na organizatorach zmiany w programie czempionatu i zawodniczki musiały w piątek przed południem biegać eliminacje.

Siłą rzeczy trudno było po południu liczyć na złamanie przez którąś bariery 50 sekund. Wygrała Natalia Kaczmarek (KS AZS AWF Wrocław), która w tym sezonie uzyskała drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki - 50,16. W piątek do złota wystarczyło jej 51,25. Druga była Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) - 51,58, a trzecia Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) - 51,70.

Kaczmarek przyznała, że podeszła do tego startu "zadaniowo". "Tu się biega na miejsca. Trenuję, by docelową formę mieć na mistrzostwach świata i Europy" - powiedziała złota medalistka.

W rywalizacji panów na 400 m Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) wynikiem 46,44 zdobył złoty medal. Drugi był Kajetan Duszyński (AZS Łódź) - 46,57.

W skoku o tyczce wynikiem 5,65 triumfował Piotr Lisek (OSOT Szczecin).

Pod nieobecność trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem Anity Włodarczyk (AZS AWF Katowice), złoty medal w tej konkurencji wynikiem 69,60 zdobyła Malwina Kopron (KS Wisła Puławy). Włodarczyk miała odnieść kontuzję... goniąc złodzieja próbującego ukraść jej samochód.

Tytuły mistrzów kraju w biegu na 1500 m wywalczyli Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin) - 4.30,22 oraz Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów) - 3.57,97. "Na mityngach biega się po życiówki, ten bieg był nieco inny, taktyczny" - mówiła Ennaoui.

Mistrzostwa kraju w Suwałkach zakończą się w sobotę.