PlusLiga: Trener Nicola Giolito rozstał się z Jastrzębskim Węglem

Siatkówka
PlusLiga: Trener Nicola Giolito rozstał się z Jastrzębskim Węglem
fot. PAP/Krzysztof Świderski
Nicola Giolito nie będzie już trenerem Jastrzębskiego Węgla.

Nicola Giolito nie będzie już trenerem siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Włoski szkoleniowiec chce się skupić na pracy w sztabie reprezentacji Italii, gdzie jest asystentem Ferdinando De Giorgiego.

W sezonie 2021/22 Nicola Giolito pełnił w Jastrzębskim Węglu funkcję trenera przygotowania motorycznego. Po odsunięciu Andrei Gardiniego do prowadzenia zespołu po porażce w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off z Treflem Gdańsk, przejął on drużynę jako pierwszy trener. 

 

Zobacz także: TOP 10 akcji Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2021/22 (WIDEO)

 

Jastrzębianie pod wodzą Giolito zdołali pokonać ćwierćfinałowego rywala w dwóch kolejnych spotkaniach. Później trener poprowadził zespół do dwóch wygranych w półfinale PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów. W finale zatrzymała jastrzębian Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w czterech meczach rozstrzygnęła walkę o mistrzostwo Polski na swoją korzyść.

 

Nicola Giolito spędził w Jastrzębskim Węglu łącznie dwa pełne sezony i dwa trwające kilka miesięcy epizody. Jak twierdzi, przez ten czas poczuł emocjonalną więź z klubem.

 

Oto treść wiadomości, jaką Włoch przesłał do Klubu na pożegnanie.

 

"Na koniec każdego sezonu przychodzi moment, w którym zbierasz swoje myśli, idee i zastanawiasz się, jak przeżyłeś dany sezon. Generalnie jest tak, że każdy sezon pozostawia ci – za sprawą rezultatów, relacji międzyludzkich, Zarządu, kibiców – dobre i złe wspomnienia. W tym konkretnym przypadku odczuwam tylko bardzo pozytywne "wibracje" związane z moim okresem spędzonym w Jastrzębskim Węglu!

 

Uważam, że osiągnęliśmy dobre wyniki, nawet jeśli oczywistym jest, że kiedy dochodzi się do decydujących starć, to wszyscy chcieliśmy wygrać. Czy to był finał Pucharu Polski, finał play-off PlusLigi czy półfinał Ligi Mistrzów.

 

Miałem szczęście nawiązać bardzo dobre relacje ze wszystkimi zawodnikami, niesamowitymi siatkarzami polskimi i obcokrajowcami, którym przy okazji życzę jak najlepszych wyników z ich reprezentacjami oraz powodzenia w ich karierach. Dotyczy to również wszystkich członków sztabu szkoleniowego, jak i administracji, których na zawsze zapamiętam z miłością, szacunkiem i wdzięcznością za ich profesjonalizm oraz pomoc. I ostatnia, ale nie mniej ważna składowa – nasz siódmy zawodnik, którego wsparcie czuliśmy na boisku, a więc nasi kibice.

 

Bardzo mi smutno, że nie wrócę już w przyszłym sezonie do Jastrzębskiego Węgla. Z jednej strony prowadzenie reprezentacji własnego kraju to marzenie, które każdy trener chce spełnić! Ale z drugiej strony pozostawienie jednego z najlepszych klubów w Europie, tworzonego przez jednych z najbardziej utalentowanych graczy w Polsce i na świecie, i tak dobrego miejsca pracy, sprawia, że ​​ przy podejmowaniu decyzji zastanawiasz się dwa razy!

 

Mam nadzieję, że dokonałem właściwego wyboru, czas to pokaże. A tymczasem jeszcze raz dziękuję wszystkim za ogromną szansę, jaką dał mi klub w poprowadzeniu zespołu w tak ważnym momencie, jak play-off!

 

Kocham was wszystkich i mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy." – Nicola Giolito.

RM, Polsat Sport, jastrzebskiwegiel.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie