Tauron Liga: Kinga Drabek opuszcza BKS Bostik Bielsko-Biała

Siatkówka
Tauron Liga: Kinga Drabek opuszcza BKS Bostik Bielsko-Biała
fot. PAP
Kinga Drabek nie będzie grała w BKS Bostik Bielsko-Biała.

Kinga Drabek, po trzech sezonach spędzonych w BKS, opuszcza bialski klub. 24-letnia libero to wychowanka BKS Stal, która jednak swój seniorski debiut zaliczyła w MKS Dąbrowa Górnicza, gdzie grała przez trzy sezony.

W sezonie 2018/19 Drabek była siatkarką klubu z Radomia, by w 2019 roku powrócić na "stare śmieci" i znów przywdziać koszulkę z czerwono-żółto-zielonym herbem. Przez trzy sezony spędzone w bialskim klubie rozegrała 74 mecze notując 55-procentowe przyjęcie zagrywki. Wielokrotnie popisywała się fantastycznymi obronami, dzięki którym koleżanki z drużyny mogły wyprowadzać kontrataki.

 

Zobacz także: Ewelina Polak odchodzi z BKS Bostik Bielsko-Biała

 

W sezonie 2019/2020 bialski klub dysponował jedną libero, przez co Kinga grała i trenowała na "pełny etat". W kolejnym popularna "Ciacho" wygrała rywalizację z Aleksandrą Szczygłowską. W zakończonych rozgrywkach również była podstawową zawodniczką bielskiej drużyny, choć często trener Bartłomiej Piekarczyk korzystał z drugiej libero – Julii Mazur, szczególnie jeśli chodzi o grę obronną. Przez trzy sezony występów w barwach bialskiego klubu Kinga Drabek otrzymała cztery statuetki MVP.

 

 

– Dziękuję wszystkim za te trzy lata spędzone w BKS. Bardzo dużo z nich wyniosłam i poznałam wielu dobrych i wartościowych ludzi. Czas na nowe wyzwania. Zmiana otoczenia dobrze mi zrobi. Myślę, że nasze drogi z BKS jeszcze kiedyś się spotkają! – powiedziała Kinga Drabek.

RM, Polsat Sport, bkssa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - USA 3:1. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie