ATP w Stuttgarcie: Andy Murray i Matteo Berrettini w finale

Andy Murray zagra w finale turnieju ATP w Stuttgarcie

Rozstawiony z numerem drugim Włoch Matteo Berrettini oraz doświadczony brytyjski tenisista Andy Murray awansowali do finału turnieju ATP na kortach trawiastych w Stuttgarcie (pula nagród 692 tys. euro).

W sobotnich półfinałach Berrettini wygrał z Niemcem Oscarem Otte 7:6 (9-7), 7:6 (7-5), natomiast Murray pokonał Australijczyka Nicka Kyrgiosa 7:6 (7-5), 6:2.

35-letni Murray to były lider światowego rankingu, dwukrotny mistrz olimpijski w singlu i trzykrotny triumfator wielkoszlemowych turniejów.

To jego drugi występ w finale imprezy ATP od stycznia tego roku (przegrał wówczas w finale w Sydney). Poprzedni turniej z cyklu wygrał w październiku 2019 roku (Antwerpia).

W piątek Brytyjczyk, który słynie z dobrej gry na kortach trawiastych, wyeliminował rozstawionego w Stuttgarcie z "jedynką" Greka Stefanosa Tsitsipasa.

W ostatnich latach Murray zmagał się z kłopotami zdrowotnymi, rzadko pojawiał się na korcie. Obecnie zajmuje 68. miejsce w rankingu ATP.

W niedzielnym finale debla wystąpi Hubert Hurkacz. Polak i Chorwat Mate Pavic zmierzą się z najwyżej rozstawionymi Niemcem Timem Puetzem i Nowozelandczykiem Michaelem Venusem. W singlu w Stuttgarcie Hurkacz odpadł w drugiej rundzie (w pierwszej miał wolny los).