Holandia - Polska: Cenny remis Biało-Czerwonych!

Polacy zremisowali z Holendrami

Polska zremisowała na wyjeździe z Holandią 2:2. Swojego pierwszego gola w seniorskiej reprezentacji Polski strzelił Matty Cash. Dzięki temu wynikowi Biało-Czerwoni zdobyli czwarty punkt w tej edycji Ligi Narodów.

Na początku pierwszej połowy Polacy rzadko pojawiali się pod polem karnym rywali. To Holendrzy stwarzali więcej groźnych akcji. Mimo to Biało-Czerwoni byli w stanie uporać się z ofensywnymi zapędami przeciwników i wyjść na prowadzenie. Wynik spotkania w 19. minucie otworzył Matty Cash. Piłkarz Aston Villi otrzymał podanie od Nicoli Zalewskiego. Następnie oddał strzał na dalszy słupek. Piłka przetoczyła się obok Marka Flekkena i wpadła do siatki. To pierwszy gol strzelony przez Casha w seniorskiej reprezentacji Polski.

Do końca pierwszej połowy polscy piłkarze nie stwarzali dużego zagrożenia pod polem karnym Holendrów. Chociaż "Oranje" częściej znajdowali się przy piłce, to nie potrafili zamienić tego na gola. Dzięki temu podopieczni Czesława Michniewicza na przerwę schodzili, prowadząc jednym golem.

Sytuacja na początku drugiej połowy tego starcia zmieniała się jak w kalejdoskopie. Polacy szybko zdobyli drugą bramkę. Krzysztof Piątek zagrał długim podaniem do Przemysława Frankowskiego. Zawodnik RC Lens następnie odegrał do Piotra Zielińskiego, który musiał już tylko umieścić piłkę w pustej bramce Holendrów. "Oranje" po chwili odpowiedzieli. Daley Blind dośrodkował w pole karne, a jego zagranie wykorzystał Davy Klaassen. Następnie na listę strzelców wpisał się Denzel Dumfries. Po jego strzale futbolówka odbiła się od jednego z polskich piłkarzy, po czym zatrzepotała w siatce.

W końcówce spotkania Cash zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Przez to sędzia musiał podyktować rzut karny. Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Memphis Depay. Napastnik trafił w słupek. Po chwili szansę na zdobycie decydującej bramki miał Cody Gakpo. Mimo to świetną interwencją popisał się Łukasz Skorupski. Między innymi dzięki temu Polacy sięgnęli po swój czwarty punkt w tej edycji Ligi Narodów.

Niedługo polskich piłkarzy czeka kolejne spotkanie. Na PGE Stadionie Narodowym Biało-Czerwoni podejmą piłkarską reprezentację Belgii. To starcie odbędzie się 14 czerwca.

Holandia - Polska 2:2 (0:1)
Bramki: Klaassen 52, Dumfries 56 - Cash 18, Zieliński 50

Holandia: Mark Flekken - Jurrien Timber (64. Jordan Teze), Stefan de Vrij, Nathan Ake - Denzel Dumfries, Steven Berghuis (64. Teun Koopmeiners), Davy Klaassen (64. Cody Gakpo), Frenkie de Jong, Daley Blind - Steven Bergwijn (77. Wout Weghorst), Memphis Depay.

Polska: Łukasz Skorupski - Matty Cash, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Przemysław Frankowski (84. Kamil Glik), Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski (58. Szymon Żurkowski), Piotr Zieliński, Nicola Zalewski - Krzysztof Piątek.

Żółte kartki: Berghuis, De Jong, Bergwijn - Krychowiak, Bednarek, Zieliński, Skorupski, Żurkowski.

Sędzia: Halil Umut Meler (Turcja).