Liga Narodów: Pewna wygrana Ukrainy w Łodzi

Oleksandr Karavaev

Piłkarska reprezentacja Ukrainy pokonała w Łodzi narodową drużynę Armenii 3:0. Tym samym piłkarze zza naszej wschodniej granicy wygrali swoje drugie spotkanie w tej edycji Ligi Narodów.

Ukraińcy w pierwszej połowie spotkania dominowali na boisku. Częściej znajdowali się przy piłce, a także byli w stanie stworzyć więcej groźnych akcji pod bramką przeciwników. Mimo to do przerwy nie byli w stanie otworzyć wyniku tego meczu. Przez to po zakończeniu pierwszej połowy na tablicy wyników widniały dwa zera.

Pierwsza bramka w tym starciu padła w 61. minucie. Oleksandr Karavaev podał piłkę do Rusłan Malinowskiego. Znajdujący się przed polem karnym Armenii piłkarz Atalanty Bergamo postanowił oddać strzał. Po jego uderzeniu piłka zatrzepotała w siatce bramki Davida Yurchenko. Później na listę strzelców wpisał się Karavaev. Zawodnik Dynama Kijów wykorzystał błąd jednego z obrońców Armenii i powiększył prowadzenie swojego zespołu. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Vitali Mykolenko, po tym, jak futbolówka odbiła się od reprezentanta Armenii.

Tym samym narodowa drużyna Ukrainy sięgnęła po drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów. W swoim pierwszym meczu Ukraińcy wygrali z Irlandią 1:0.

Ukraina - Armenia 3:0 (0:0)

Bramki: Rusłan Malinowski 61, Oleksandr Karavaev 77, Vitali Mykolenko 84