Liga Narodów siatkarzy: Polska – Bułgaria. Relacja i wynik na żywo

Polscy siatkarze po dniu przerwy wracają do rywalizacji w Lidze Narodów! W swym trzecim spotkaniu na turnieju VNL 2022 w Ottawie zmierzą się z reprezentacją Bułgarii. Kiedy i o której godzinie mecz Polaków? Kto wygra? Relacja na żywo z meczu Polska – Bułgaria na Polsatsport.pl.

Reprezentacja Polski zmagania w tegorocznej edycji Ligi Narodów rozpoczęła od zwycięstwa 3:0 nad Argentyną. Spotkanie było debiutem nowego selekcjonera biało-czerwonych Nikoli Grbicia, ale również dwóch siatkarzy – rozgrywającego Jana Firleja i atakującego Karola Butryna. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany przyjmujący Tomasz Fornal, który wywalczył 14 punktów.

W drugim meczu polscy siatkarze ulegli 1:3 reprezentacji Włoch. Dobrze rozpoczęli to spotkanie – wygrali pierwszego seta, mieli przewagę w drugim, później jednak inicjatywa należała do siatkarzy Italii. Tym razem szansę debiutu w kadrze otrzymali środkowy Mateusz Poręba i rozgrywający Łukasz Kozub, który wchodził na zmiany.

Siatkarze reprezentacji Bułgarii również mają za sobą dwa mecze VNL 2022. W pierwszym przegrali 1:3 z reprezentacją Serbii. W nocy z piątku na sobotę stoczyli zaciętą walkę z reprezentacją Niemiec, którą prowadzi Michał Winiarski. Przegrali to spotkanie 2:3 (10:15 w tie-breaku).

W fazie zasadniczej VNL 2022 bierze udział 16 reprezentacji. Osiem najlepszych drużyn awansuje do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 20–24 lipca w Bolonii.

Relacja na żywo z meczu Polska – Bułgaria w sobotę 11 czerwca o godzinie 22.00 na Polsatsport.pl.