PŚ w kajakarstwie górskim: Jakub Brzeziński ósmy w Pradze

Jakub Brzeziński zajął ósme miejsce w slalomie K1 w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim, które odbywają się w Pradze. Triumfował Słoweniec Peter Kauzer, srebrny medalista olimpijski z Rio de Janeiro w 2016 roku.

Brzeziński awansował do finału z najlepszym czasem, ex aequo ze Słowakiem Jakubem Grigarem, ale w decydującym starcie popłynął znacznie gorzej, tracąc do Kauzera ponad dziewięć sekund.

Michał Pasiut i Dariusz Popiela odpadli w półfinale.

W slalomie K1 kobiet Polkom nie udało się awansować do finału. W półfinale Klaudia Zwolińska zajęła 11. miejsce, pierwsze poza finałową stawką dziesięciu zawodniczek, a Natalia Pacierpnik została sklasyfikowana na 29. pozycji. Zwyciężyła utytułowana Australijka Jessica Fox.