Baraże MŚ 2022: Australia - Peru. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W poniedziałek poznamy przedostatniego uczestnika tegorocznego mundialu. W meczu barażowym stref AFC i CONMEBOL Australia zmierzy się z Peru. Relacja i wynik na żywo meczu Australia - Peru na Polsatsport.pl.

Udział w barażu reprezentacja Peru zapewniła sobie za sprawą zajęcia piątego miejsca w eliminacjach strefy CONMEBOL. Przypomnijmy, że z Ameryki Południowej bezpośredni awans na mistrzostwa świata wywalczyły Brazylia, Argentyna, Urugwaj i Ekwador. W Katarze zabraknie natomiast m.in. Kolumbii i Chile. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów: Francja - Chorwacja. Gdzie obejrzeć? 

 

Z kolei Australia wygrała baraż kontynentalny strefy AFC. "Socceroos" pokonali Zjednoczone Emiraty Arabskie 2:1. Warto dodać, że bezpośrednią kwalifikacje na mundial z tej strefy zapewniły sobie Iran, Korea Południowa, Arabia Saudyjska (grupowy rywal reprezentacji Polski) i Japonia. 

 

Obie reprezentacje wystąpiły na ostatnim mundialu w Rosji. Co ciekawe, grały nawet w tej samej grupie. W bezpośrednim starciu górą było Peru. Ekipa z Ameryki Południowej wygrała 2:0. Dodajmy, że obie drużyny nie wyszły wtedy z grupy. Awans wówczas uzyskały Francja i Dania. 

 

Zwycięzca poniedziałkowej potyczki trafi do grupy D mistrzostw świata w Katarze, w której czekają reprezentacje... Francji i Danii. Skład grupy uzupełnia Tunezja. 

 

Relacja i wynik na żywo meczu Australia - Peru na Polsatsport.pl. Początek o 20:00. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie