Devon Allen uzyskał trzeci w historii wynik w biegu na 110 m ppł

Allen uzyskał trzeci w historii wynik w biegu na 110 m ppł

Podczas mityngu lekkoatletycznego Grand Prix w Nowym Jorku Amerykanin Devon Allen uzyskał trzeci w historii wynik w biegu na 110 metrów przez płotki - 12,84. Drugie miejsce zajął jego rodak, mistrz świata Grant Holloway - 13,06.

Rekord świata należy do innego Amerykanina Ariesa Merritta - 12,80. Lepszy rezultat od Allena uzyskał jeszcze tylko Holloway - 12,81.

Oprócz biegu przez płotki Allen trenuje także... futbol amerykański. Od kwietnia jest zawodnikiem Philadelphia Eagles.

- To było to. Przeczuwałem, że osiągnę dobry wynik. Czułem to w nogach na treningach już od sześciu tygodni. Potrzebowałem tylko świeżości - skomentował.

Allen dwukrotnie startował w finale igrzysk olimpijskich, ale medalu nie wywalczył. W 2016 roku w Rio de Janeiro zajął piąte miejsce, a w ubiegłym roku w Tokio był czwarty.

W Nowym Jorku na dobrym poziomie stały biegi na 100 m. Wygrali je Christian Coleman - 9,92 oraz Aleia Hobbs - 10,83. Na dystansie 200 m zwyciężyli Noah Lyles - 19,61 oraz Sha'Carri Richardson - 22,38.

Za dwa tygodnie amerykańscy lekkoatleci będą walczyć w Eugene w stanie Oregon o miejsce w reprezentacji na mistrzostwa świata, które odbędą się na tym samym stadionie w dniach 15-24 lipca.