Liga Narodów: Reprezentacja Danii zagra w kobiecych strojach

Piłka nożna
Liga Narodów: Reprezentacja Danii zagra w kobiecych strojach
Fot. PAP/EPA
Liga Narodów: Reprezentacja Danii zagra w kobiecych strojach

Reprezentacja Danii, która w poniedziałek zmierzy się w piłkarskiej Lidze Narodów w Kopenhadze z Austrią, rozegra mecz w strojach drużyny żeńskiej. Koszulki zostaną podpisane i sprzedane na aukcji, a dochód przekazany na rozwój futbolu kobiecego na szczeblu młodzieżowym.

Są to koszulki przygotowane dla reprezentacji kobiecej na mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 6-31 lipca w Anglii.

 

- Dla mężczyzn uszyto specjalną partię, ponieważ nie zgadzałyby się rozmiary, więc nie ma obaw, że nasi piłkarze będą się w nich źle czuli - wyjaśnił rzecznik duńskiej federacji piłkarskiej (DBU) Jakob Hoeyer.

 

ZOBACZ TAKŻE: Andrea Pirlo znowu na ławce trenerskiej 

 

Dania wygrała z Austrią 7 czerwca w Wiedniu 2:1. Natomiast w piątek przegrała w Kopenhadze z Chorwacją 0:1, lecz po trzech meczach prowadzi w grupie A z sześcioma punktami przed Austrią i Chorwacją, które mają po cztery i Francją z dwoma.

 

Dyrektor DBU Jakob Jensen dodał, że akcja jest rodzajem pozdrowienia dla piłkarek przed ME, które w dodatku rozegrają swój pierwszy w historii mecz na stadionie narodowym Parken 24 czerwca z Brazylią przy rekordowej publiczności. "Dlatego też aby wzmocnić wizerunek kobiecego futbolu koszulki od poniedziałku znajdą się w ogólnej sprzedaży, w wersjach zarówno żeńskich jak i męskich”.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie