MŚ w siatkówce plażowej: Wojtasik/Kociołek i Kantor/Rudol w fazie pucharowej, dramat pary Bryl/Łosiak

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek wystąpią w fazie pucharowej mistrzostw świata.

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek wygrały z Kenijkami Gaudencią Makokha i Brackcides Khadambi 2:0 (21:12, 21:14) w swoim trzecim meczu mistrzostw świata w siatkówce plażowej w Rzymie i wystąpią w fazie pucharowej.

W wieczornym spotkaniu kończącym zmagania w grupie L Karla Borger i Julia Sude pokonały Włoszki Claudię Scampoli i Margheritę Bianchin 2:0 i z kompletem punktów oraz bez straty seta zajęły pierwsze miejsce. Biało-czerwone z bilansem 2-1 uplasowały się na drugiej pozycji i bezpośrednio awansowały do 1/16 finału.

Piotr Kantor i Maciej Rudol pokonali Włochów Jakoba Windischa i Gianlukę Dal Corso 2:1 (22:24, 21:13, 15:9) i zajęli drugie miejsce w grupie. To dało im awans do 1/16 turnieju w Rzymie.

Nie powiodło się w ostatnim występie Michałowi Brylowi i Bartoszowi Łosiakowi, którzy ulegli innym reprezentantom gospodarzy - Alexowi Ranghieriemu i Daniele Lupo 0:2 (26:28, 18:21). Wskutek porażki zajęli ostatnie miejsce w grupie. Należy podkreślić, że para, która zajmowała przed mundialem 8. miejsce w światowym rankingu, zmagała się z chorobą.

Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn do rywalizacji o medale przystąpiło po 48 par podzielonych na 12 grup. Po dwie najlepsze z każdej oraz cztery najlepsze duety z trzecich miejsc awansują do fazy pucharowej. Pozostałe osiem ekip z trzecich pozycji zagra baraż o prawo występu w 1/16 finału. Od tego etapu turniej toczyć się będzie w formule "przegrywający odpada". Do wyłonienia zwycięzców potrzebnych będzie w sumie 216 meczów.

Impreza w Rzymie miała odbyć się w 2021 roku, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa i zmiany terminu igrzysk olimpijskich.