Brutalny faul Ondreja Dudy! Dwie kartki w kilkanaście sekund

Ondrej Duda dostał żółtą kartkę za popchnięcie rywala, kilkanaście sekund później brutalnie sfaulował przeciwnika w meczu Ligi Narodów pomiędzy Kazachstanem i Słowacją, po czym ujrzał czerwoną kartkę. Były zawodnik Legii Warszawa osłabił tym samym swoją drużynę na kilka minut przed końcem spotkania.

To było całkowicie niezrozumiałe zachowanie piłkarza 1.FC Koeln. Cała sytuacja miała miejsce w 86. minucie, gdy jednego z piłkarzy słowackiej drużyny sfaulował Ramazan Orazov. Do faulującego szybko dopadł wspomniany Duda, który sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, popychając Kazacha, a następnie samemu padając po rewanżu z drugiej strony. Arbiter wręczył po żółtej kartce obu zawodnikom i wydawało się, że wszystko się uspokoi.

Wtedy jednak do akcji ponownie wkroczył Duda. Kilkanaście sekund po poprzednim zajściu krewki Słowak w trakcie walki o piłkę wbiegł w przeciwnika z wysuniętą nogą w stylu przypominającym bardziej kung-fu niż futbolową rywalizację. Brutalny faul nie umknął uwadze sędziego, który pokazał Dudzie czerwoną kartkę i wskazał drogę do szatni.

Słowacja do końca spotkania grała w dziesiątkę, ale ani w regulaminowym czasie gry, ani w doliczonych pięciu minutach wynik się nie zmienił. Kazachstan wygrał u siebie ze Słowacją 2:1.