MŚ w siatkówce plażowej: Polskie pary poznały rywali w 1/16 finału

Siatkówka
MŚ w siatkówce plażowej: Polskie pary poznały rywali w 1/16 finału
fot. PAP/EPA
Piotr Kantor (po prawej) podczas wykonywania bloku

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek zagrają z Łotyszkami Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką, a Piotr Kantor i Maciej Rudol spotkają się z Niemcami Clemensem Wicklerem i Nilsem Ehlersem w czwartkowych meczach 1/16 finału mistrzostw świata w siatkówce plażowej w Rzymie.

Jedyny kobiecy duet biało-czerwonych po dwóch zwycięstwach i porażce zajął drugie miejsce w grupie. Z kolei o awansie Kantora i Rudola zdecydował lepszy bilans w starciach z innymi parami w grupie, które zakończyły zmagania z jedną wygraną i dwoma porażkami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Profesor na emeryturze. Grzegorz Fijałek ogłosił zakończenie kariery

 

Graudina i Kravcenoka to jedna z najlepszych par ostatnich lat. W 2019 roku Łotyszki zostały mistrzyniami Europy, a rok później nie mogły bronić tytułu z powodu zakażenia koronawirusem. Z kolei przed rokiem zajęły czwartą pozycję w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

 

Z kolei Niemcy Wickler i Ehlers nie zdążyli jeszcze odnieść wspólnie większych sukcesów, gdyż do tej pory występowali z innymi partnerami, podobnie zresztą jak Kantor i Rudol.

 

W fazie pucharowej zagrają najlepsze po 32 duety zarówno wśród pań, jak i mężczyzn. MŚ potrwają do niedzieli.

 

Rywalizacji grupowej nie przebrnęli Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

 

Impreza w Rzymie miała odbyć się w 2021 roku, ale została przełożona z powodu pandemii COVID-19 i zmiany terminu igrzysk olimpijskich.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie