Problem Jana Błachowicza. Spadek "Cieszyńskiego Księcia" w rankingu UFC

Sporty walki
Jan Błachowicz zaliczył spadek w rankingu UFC

Jan Błachowicz (29-9, 9 KO, 9 SUB) zaliczył spadek w rankingu UFC kategorii półciężkiej. Jego miejsce zajął Glover Teixeira (33-8, 18 KO, 10 SUB).

Błachowicz ostatnio zajmował pierwsze miejsce w rankingu UFC kategorii półciężkiej. Sytuacja zmieniła się po walce Glover Teixeira - Jiri Prochazka (29-3-1, 25 KO, 3 SUB). Pochodzący z Brazylii zawodnik nie był w stanie obronić mistrzowskiego pasa, który wcześniej zdobył po pojedynku z "Cieszyńskim Księciem". Prochazka wygrał walkę z Teixeirą przez duszenie zza pleców w piątej rundzie. Przez to Czech stał się nowym mistrzem kategorii półciężkiej.

Jak się okazuje, wynik tego starcia ma wpływ na polskiego zawodnika. Błachowicz zaliczył spadek w rankingu UFC. Wcześniej plasował się na pierwszej pozycji, ale teraz jego miejsce zajął Teixeira. Przez to nie wiadomo, czy największa federacja MMA na świecie pozwoli Błachowiczowi na walkę o pas mistrzowski.

Polak już wyraził chęć zmierzenia się z Prochazką. Po zwycięstwie Czecha Błachowicz opublikował na swoich mediach społecznościowych wpis dotyczący tego pojedynku.

"Jiri, zróbmy to! Bitwa o Europę. Największa walka w historii kontynentu" - napisał.