ATP w Halle: Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Halle

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Halle. Jego rywalem na poprzednim etapie rywalizacji był Ugo Humbert. Pochodzący z Wrocławia zawodnik pokonał Francuza 2:0 (7:6, 6:3).

Pierwszy set meczu Hurkacza był bardzo wyrównany. Chociaż Humbert był w stanie przełamać Polaka, to wrocławianin za chwilę wygrał serwis gemowy rywala i tym samym doprowadził do wyrównania. O wyniku tej partii musiał zadecydować tie-break, w którym skuteczniejszy okazał się polski tenisista. Warto zaznaczyć, że w pierwszym secie Hurkacz zapisał na swoim koncie sześć asów serwisowych. Między innymi dzięki temu 25-latek wygrał tę część spotkania.

Początek drugiego seta wyglądał podobnie. Żaden z zawodników nie był w stanie przejąć inicjatywy na korcie. Sytuacja zmieniła się dopiero przy wyniku 3:3. Hurkacz wygrał trzy gemy z rzędu. Tym samym Polak zapewnił sobie zwycięstwo w tym starciu i awansował do ćwierćfinału rywalizacji w Halle.

Rywalem wrocławianina na kolejnym etapie turnieju w Niemczech będzie Felix Auger-Aliassime. Hurkacz startował w Halle także w grze podwójnej, ale wraz z Amerykaninem Sebastianem Kordą doznali porażki w 1. rundzie z Kazachem Andriejem Gołubiewem i Meksykaninem Maximo Gonzalezem 2:6, 7:6 (7-5), 7-10.

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert 2:0 (7:6, 6:3)