Dookoła Słowenii: Majka został liderem po wygraniu 1. etapu

Rafał Majka (UEA Team Emirates) w środę wygrał pierwszy etap kolarskiego wyścigu Dookoła Słowenii.

Rafał Majka (UEA Team Emirates) w środę wygrał pierwszy etap kolarskiego wyścigu Dookoła Słowenii, z Novej Goricy do Postojny (164,7 km). Polak został liderem klasyfikacji generalnej, górskiej a także punktowej.

To trzynaste zwycięstwo etapowe Polaka w karierze, pierwsze od zeszłorocznej Vuelty.

Majka przez długi czas uciekał w trzyosobowej grupie. Wraz z nim jechało dwóch Słoweńców - jego kolega z drużyny Tadej Pogacar i Domen Novak (Bahrain - Victorious). Polak na 1,2 km przed metą zdecydował się na śmiałą ucieczkę i na finiszu osiągnął dwie sekundy przewagi nad kolejnymi zawodnikami. Drugi był Novak.

17-osobowa grupa pościgowa przyjechała 48 s za trzecim na mecie Pogacarem. Przyprowadził ją Włoch Vicenzo Albanese (EOLO-Kometa).

Na 35. miejscu etap ukończył Marcin Budziński ze stratą do rodaka 6.26 min, a 59. był Alan Banaszek (obaj HRE Mazowsze Serce Polski) - 13.11 za Majką.

Pięcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę z metą w Nove Mesto.

W 2017 roku całą imprezę i jeden z odcinków wygrał Majka, startujący wtedy w barwach ekipy Bora-Hansgrohe.