Liga Mistrzów: FC Zurich potencjalnym rywalem Lecha Poznań w 2. rundzie eliminacji

Piłka nożna
Liga Mistrzów: FC Zurich potencjalnym rywalem Lecha Poznań w 2. rundzie eliminacji
fot. PAP

Jeśli Lech Poznań pokona Karabach Agdam w 1. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów, jego kolejnym rywalem będzie FC Zurich. Zdecydowało o tym środowe losowanie w siedzibie UEFA w Nyonie. Mecze odbędą się 19/20 i 26/27 lipca.

Pierwszego przeciwnika "Kolejorz" poznał już we wtorek, kiedy mistrzowi Polski wylosowano najlepszą drużynę Azerbejdżanu. Z Karabachem Lech zagra 5/6 lipca u siebie i 12/13 lipca na wyjeździe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska Michniewicza? Potrzeba systemu i rankingu na pozycjach!

 

Kluby tej pary były przed środowym losowaniem rozstawione (liczył się współczynnik UEFA wyżej sklasyfikowanej drużyny) i znalazły się w grupie 1 ścieżki mistrzowskiej. To oznaczało, że zwycięzca dwumeczu pomiędzy nimi mógł trafić albo FC Zurich, albo na zwycięzców meczu Slovan Bratisława - Dinamo Batumi, albo na lepszego z pary FK Shkupi - Lincoln Red Imps.

 

Wydaje się, że los nie był dla "Kolejorza" łaskawy. Mistrz Polski będzie gospodarzem pierwszego meczu, drugi odbędzie się na stadionie mistrza Szwajcarii.

 

W 2. rundzie wystąpi w ścieżce mistrzowskiej 15 zwycięzców dwumeczów 1. rundy oraz pięć zespołów, które od tej fazy rozpoczną udział w eliminacjach. W ścieżce ligowej znalazły się cztery kluby.

 

Aby awansować do fazy grupowej, Lech musi pokonać Karabach, FC Zurich i dwóch kolejnych rywali.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie