Dawid Konarski przedłużył kontrakt z Aluron CMC Wartą Zawiercie

Siatkówka
Dawid Konarski przedłużył kontrakt z Aluron CMC Wartą Zawiercie
fot. Cyfrasport
Dawid Konarski to jeden z pięciu polskich siatkarzy, którzy zdobyli dwa złote medale mistrzostw świata.

Dawid Konarski w kolejnym sezonie nadal będzie siatkarzem Aluron CMC Warty Zawiercie. Dwukrotny mistrz świata dołączył do tej drużyny w 2021 roku, przenosząc się z Cerrad Enea Czarnych Radom. W pierwszym sezonie występów wywalczył brązowy medal PlusLigi.

Konarski szybko stał się wiodącą postacią w drużynie z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i miał ogromny udział w zdobyciu przez nią brązowego medalu PlusLigi. Siatkarz będzie kontynuował występy w żółto-zielonych barwach.

 

Zobacz także: Fornal w nowym klubie! Przyjmujący chce być kluczowym zawodnikiem drużyny

 

– Bardzo chciałbym podziękować kibicom za emocje dostarczane przez cały sezon, wspieranie nas na wyjazdach. Szczególnie dziękuję za doping we własnej hali, bo to, co stworzyliśmy, zostanie zapamiętane nie tylko przez nas samych, ale także przez całą społeczność ligi i inne drużyny – powiedział Dawid Konarski.

 

– Musimy to kontynuować. Nie będzie lekko, bo poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale wspólnymi siłami będziemy dalej iść tą drogą i z sezonu na sezon robić postępy. Zawsze jest możliwość do robienia progresu i tego nam wszystkim życzę – dodał atakujący.

 

W swoim debiutanckim sezonie w Zawierciu Konarski wystąpił w 35 meczach PlusLigi i 2 meczach Pucharu Polski. Opuścił tylko wyjazdowe spotkanie pucharowe z Asseco Resovią. Zdobył 540 punktów – skończył 438 z 908 ataków (48,3 proc. skuteczności i 33 proc. efektywności), dołożył do tego 42 asy serwisowe i 60 bloków, dzięki czemu znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej blokujących zawodników ligi.

 

W minionym sezonie przekroczył też barierę 4500 punktów zdobytych w PlusLidze, a także 500 bloków. To pierwsze wcześniej udało się tylko trzem zawodnikom: Mariuszowi Wlazłemu, Krzysztofowi Gierczyńskiemu i Grzegorzowi Szymańskiemu, a drugie, spośród graczy spoza grona środkowych – jedynie Wlazłemu. Dawid Konarski był ponadto najczęściej wyróżnianym zawodnikiem poprzednich rozgrywek wspólnie z Tomaszem Fornalem. Statuetkę MVP zdobywał ośmiokrotnie.

 

Top 20 - najlepsze akcje Dawida Konarskiego w sezonie PlusLigi 2021/22:

 

 

– Gdy Konar trafiał do nas przed rokiem po sezonie w Radomiu, ruch ten nie spotkał się ze zbyt przychylnymi recenzjami. Być może to właśnie podsyciło w nim ogień, który uwolnił z pełną mocną w najważniejszych momentach sezonu. Pomógł w tym ogromny profesjonalizm oraz ciężka i efektywna praca pod okiem naszego sztabu – zaznaczył prezes Kryspin Baran.

 

 

– Rola Dawida nie tylko na boisku, ale i w szatni była nie do przecenienia. Wnosił wielką wartość zarówno wtedy, gdy ciężar gry był przerzucony na lewe skrzydło, jak i w momentach, gdy to on musiał pociągnąć drużynę jako lider. Osiem statuetek MVP, z czego cztery tylko w fazie play-off, mówią same za siebie. Przedłużenie umowy było więc jednym z naszych priorytetów i cieszę się, że szybko doszliśmy do porozumienia – dodał Prezes Zarządu Aluron CMC Warty Zawiercie.

RM, Polsat Sport, aluroncmc.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie