ATP w Halle: Hubert Hurkacz w półfinale

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP w Halle

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP w Halle. Przeciwnikiem Polaka w ćwierćfinale był Felix Auger-Aliassime. Wrocławianin wygrał ten mecz 2:0 (7:6, 7:6).

Pierwszy set tego spotkania był bardzo wyrównany. Zarówno Hurkacz, jak i Auger-Aliassime bardzo dobrze prezentowali się podczas własnych gemów serwisowych. Przez to żaden z tenisistów nie był w stanie przełamać rywala. Nic zatem dziwnego, że o wyniku pierwszej partii musiał zadecydować tie-break. To właśnie wtedy Hurkacz zaczął stawiać warunki na korcie. Wrocławianin wygrał tie-breaka 7:2 i tym samym przybliżył się do półfinału rywalizacji w Halle.

Drugi set był bardzo podobny do pierwszej części tego pojedynku. Tym razem żaden z tenisistów nie był nawet blisko przełamania przeciwnika. Chociaż Auger-Aliassime miał na swoim koncie więcej asów serwisowych, to Hurkacz również bardzo dobrze radził sobie w tym aspekcie gry. Przez to zarówno Francuz, jak i Polak byli w stanie bez problemu bronić swoje gemy serwisowe, co poskutkowało w drugim tie-breaku w tym pojedynku. Chłodniejszą głowę ponownie zachował Hurkacz i zwyciężył 7:4. Polak zapewnił sobie awans do półfinału turnieju w Halle.

Jego przeciwnikiem w następnej rundzie rywalizacji w Niemczech będzie Nick Kyrgios. Przeciwnikiem Australijczyka w ćwierćfinale był Pablo Carreno-Busta. Kyrgios wygrał to starcie 2:0 (6:4, 6:2).

Hubert Hurkacz - Felix Auger-Aliassime 2:0 (7:6, 7:6)