Gheorghe Cretu odchodzi z ZAKSY! Został najbardziej utytułowanym trenerem w historii klubu

Siatkówka
Gheorghe Cretu odchodzi z ZAKSY! Został najbardziej utytułowanym trenerem w historii klubu
fot. Cyfrasport
Gheorghe Cretu nie będzie już trenerem ZAKSY.

Gheorghe Cretu odchodzi z Grupa Azoty ZAKSY. Spędził w Kędzierzynie-Koźlu zaledwie jeden sezon, a już został najbardziej utytułowanym trenerem w historii klubu. Zdobył z drużyną aż trzy trofea.

Cretu nie miał łatwego zadania. Przejął stery w kędzierzyńskim klubie po Nikoli Grbiciu, który po raz pierwszy w historii wygrał z ZAKSĄ Ligę Mistrzów. Wydawało się, że powtórzenie tego sukcesu jest praktycznie niemożliwe. Rumun pokazał jednak, że niemożliwe nie istnieje.

 

Co prawda rozpoczął sezon od sromotnej porażki w Superpucharze Polski. Jego drużyna przegrała wyraźnie z Jastrzębskim Węglem 0:3. W PlusLidze kędzierzynianie byli już jednak nie do zatrzymania. Zdobyli Puchar i mistrzostwo Polski, a sezon zwieńczyli obroną klubowego mistrzostwa Europy.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Linus Weber dołącza do Projektu Warszawa

 

W trakcie sezonu pojawiały się doniesienia, że Cretu odejdzie do rosyjskiego klubu. Sytuacja geopolityczna sprawiła jednak, że plany te uległy zmianie. W tym czasie ZAKSA miała już zakontraktować nowego szkoleniowca, więc jasne stało się, że współpraca z dotychczasowym trenerem nie będzie kontynuowana.

 

W sezonie 2021/2022 Cretu odniósł wielkie sukcesy. Jeden sezon wystarczył, by został najbardziej utytułowanym trenerem w historii klubu.

 

 

"Dziękujemy Giani za Twoją pracę! Dziękujemy, że pomogłeś nam spełnić marzenia o potrójnej koronie!" - napisano na Twitterze klubu.

 

Wcześniej Cretu prowadził inne drużyny PlusLigi, w tym AZS Olsztyn, Cuprum Lubin i Asseco Resovię Rzeszów. Przyszłość szkoleniowca nie jest znana.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie