Wimbledon. Wojciech Fibak o możliwym meczu Iga Świątek - Serena Williams: Motyl w spotkaniu z czołgiem

Tenis
Wimbledon. Wojciech Fibak o możliwym meczu Iga Świątek - Serena Williams: Motyl w spotkaniu z czołgiem
fot. PAP
Wojciech Fibak zabrał głos w sprawie powrotu Sereny Williams

- To będzie chyba trochę bardziej powrót medialny, niż tenisowy - powiedział Wojciech Fibak. Legendarny polski tenisista wypowiedział się na temat powrotu Sereny Williams do profesjonalnego tenisa.

Williams niedawno na swoich mediach społecznościowych ogłosiła, że wystąpi na Wimbledonie. Głos na temat powrotu utytułowanej tenisistki zabrał Fibak.

 

- Najbardziej medialnym bohaterem nadchodzącej edycji Wimbledonu będzie Serena Williams i jej wielki powrót. Obawiam się, że to są płonne nadzieje. Boje się, że to się szybko skończy nawet jakimś poddaniem meczu. Oczywiście nie życzę jej kontuzji, ale jest to coś innego trenować i grać, a co innego występować na turnieju. Podobno ma zagrać w deblu w jakimś turnieju przygotowawczym. To ma jej pomóc. To będzie chyba trochę bardziej powrót medialny, niż tenisowy - stwierdził.

 

ZOBACZ TAKŻE: Agnieszka Radwańska zagra na Wimbledonie

 

Były polski tenisista wypowiedział się na temat możliwego meczu Williams z Igą Świątek.

 

- Iga dominowałaby szybkością poruszania się po korcie i zwinnością. To byłby motyl w spotkaniu z czołgiem. Nie życzę Serenie wylosowania Igi w pierwszej rundzie - powiedział.

 

Fibak ocenił również, czy Williams ma szasnę na zwycięstwo podczas 135. edycji Wimbledonu.

 

- Być może jest kilka tenisistek, które poległby w starciu z tak utytułowaną tenisistką, jaką jest Williams. Ona potrafi returnem lub serwisem zdobywać wiele darmowych punktów. Może uda jej się coś wygrać, ale obawiam się, że to będzie bardzo trudne - ocenił. 

 

Całość wypowiedzi w załączonym materiale wideo.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie