Dookoła Słowenii: Rafał Majka wygrał czwarty etap

Inne
Dookoła Słowenii: Rafał Majka wygrał czwarty etap
fot. PAP
Rafał Majka

Rafał Majka (UAE Team Emirates) wygrał w sobotę czwarty etap kolarskiego wyścigu Dookoła Słowenii. Drugi był jego partner z zespołu Słoweniec Tadej Pogacar, który prowadzi w klasyfikacji generalnej z trzema sekundami przewagi nad Polakiem.

Podobnie jak dzień wcześniej dwójka kolarzy UAE Team Emirates w popisowy sposób rozegrała etap. Na podjeździe przed finałową wspinaczką w kierunku ośrodka narciarskiego Velika Planina odjechali rywalom, dość szybko uzyskali prawie 50 s przewagi nad ścigającą ich grupą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolarski peleton dziesiątkowany przez wirusa COVID-19

 

Majka i Pogacar spokojnie zmierzali do mety, w końcówce nawet zwolnili, gdyż wiedzieli, że nikt z grupy pościgowej nie jest im w stanie zagrozić.

 

Linię mety minęli obejmując się ramionami, o centymetry Majka wyprzedził rywala.

 

Trzecie miejsce zajął najszybszy z grupy pościgowej Hiszpan Fernando Barcelo (Caja Rural), który stracił do zwycięzcy 22 s.

 

Na 32. pozycji linię mety minął Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski) - strata 3.10, a na 34. Tomasz Budziński - strata 3.43.

 

Po czterech etapach Pogacar wyprzedza Majkę o 3 s i Słoweńca Domena Novaka (Bahrain-Victorious) o 1.56 s. Z kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski najwyżej sklasyfikowany, na 19. pozycji, jest Marcin Budziński ze stratą 10.41.

 

Pięcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w Novym Mescie.

 

W 2017 roku całą imprezę i jeden z odcinków wygrał Majka, startujący wtedy w barwach ekipy Bora-hansgrohe.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie