FEN 40: Wyniki i skróty walk

Sporty walki
FEN 40: Wyniki i skróty walk
fot. FEN
FEN 40: Wyniki i skróty walk

W walce wieczoru jubileuszowej, 40. gali Fight Exclusive Night Kacper Formela (14-4, 6 KO, 3 SUB) pokonał Aleksandra Gorschechnika (18-6, 7 OK, 3 SUB) w pierwszej obronie pasa kategorii piórkowej. W pozostałych dwóch pojedynkach mistrzowskich górą byli Cezary Oleksiejczuk (9-2, 3 KO, 2 SUB) oraz Piotr Kuberski (10-1, 7 KO). Pierwszy z wymienionych jako pierwszy zawodnik FEN obronił tytuł kategorii półśredniej. Drugi zdobył pas dywizji wyżej. Obejrzyjcie skróty pojedynków tego wydarzenia!

Wyniki gali FEN 40:

 

65.8 kg.: Kacper Formela (14-4, 6 KO, 3 SUB) pokonał Aleksandra Gorshechnika (18-6, 7 OK, 3 SUB) w I rundzie poprzez nokaut (high-kick), w walce o pas kategorii piórkowej

77.1 kg.: Cezary Oleksiejczuk (9-2, 3 KO, 2 SUB) pokonał Kamila Kraskę (8-2, 3 KO, 4 SUB) poprzez jednogłośną decyzję sędziów, w walce o pas kategorii półśredniej
83.9 kg.: Piotr Kuberski (10-1, 7 KO) pokonał Marcina Naruszczkę (23-12-2, 9 KO, 2 SUB) w I rundzie poprzez nokaut techniczny (ciosy w stójce), w walce o mistrzowski pas kategorii średniej
77.1 kg.: Adrian Zieliński (22-11, 7 KO, 6 SUB) pokonał Jacka Jędraszczyka (8-4, 3 KO) jednogłośną decyzją sędziów
70.3 kg.: Patryk Duński (9-5-1, 5 KO, 2 SUB) pokonał Wojciecha Kawę (4-2, 2 KO) poprzez nokaut techniczny w drugiej rundzie (ciosy)
77.1 kg.: Szymon Dusza (11-7, 9 KO, 1 SUB) pokonał Wawrzyńca Bartnika (6-3, 2 KO) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie (kolano i ciosy w parterze)

70.3 kg.: Michał Borowski pokonał Mateusza Koszelę w formule semi-pro
93 kg.: Łukasz Klinger (11-6, 4 KO, 5 SUB) pokonał Wojciecha Janusza (11-8, 3 KO, 5 SUB) jednogłośną decyzją sędziów.
83.9 kg.: Dariusz Hrehorowicz (1-0, 1 KO) pokonał Adama Lazara (0-1) poprzez nokaut techniczny w II rundzie (ciosy w parterze)

83.9 kg.: Bartłomiej Dragański (2-0, 1 SUB) pokonał Alana Szymańskiego (0-2) przez poddanie (duszenie trójkątne nogami)

65.8 kg.: Oliwier Filipiak pokonał Oskara Stachurę duszeniem trójkątnym - semi-pro

Adam Łuczka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo! Życzymy dobrej nocy i do następnego razu!

Ależ zrobił to Formela! Ten nokaut będzie kandydował do nagrody nokautu roku!

KOOOONIEEEEC!!!! Kacper Formela "ustrzelił" Aleksandra Gorshechnika efektownym high-kickiem!

W walce wieczoru zobaczymy Kacpra Formelę, który zmierzy się z jedynym obcokrajowcem stawki!

Została już tylko walka wieczoru!

Cała trójka sędziowska punktowała 50-45 dla zwycięzcy. Mistrzem kategorii półśredniej organizacji FEN został Cezary Oleksiejczuk! Pierwszym w historii organizacji, który skutecznie obronił pas.

Mimo że wyraźna przewaga przez całą walkę była po stronie Oleksiejczuka, obaj panowie dali naprawdę kapitalne widowisko. - Przed chwilą w ostródzkim amfiteatrze wiedziliśmy koncert jednego solisty, przy akompaniamencie Kraski - powiedzieli komentujący tę walkę Tomasz "TJ" Marciniak i Michał "Longer" Andryszak.

W czwartej rundzie Kraska po raz kolejny "zapłacił frycowe" za rywalizację z Oleksiejczukiem. Kilka naprawdę mocnych ciosów sięgnęło jego twarzy, ale Oleksiejczukowi nie udało się doprowadzić do nokautu.

W trzeciej rundzie obraz walki się nie zmienił. Oleksiejczuk potwierdził swoją przewagę. Kraska będzie musiał poszukać nokautu, jeżeli będzie chciał odwrócić losy mistrzowskiego pojedynku.

W drugiej odsłonie Kraska otrzymał między innymi lewy prosty, a sam próbował odwdzięczyć się kopnięciami na korpus. Widać jednak, że nie ma za bardzo pomysłu, jak podejść do rywala. Cały czas inicjatywa po stronie Oleksiejczuka. 

W pierwszej rundzie bardzo konsekwentna walka Cezarego Oleksiejczuka. Przepuszczał kolejne ciosy rywala i umiejętnie kontrował. Widać, że mocno rozbity jest Kamil Kraska.

Czas na przedostatnią galę dzisiejszego wieczoru! Cezary Oleksiejczuk i Kamil Kraska zmierzą się w pojedynku o pas kategorii półśredniej!

- Wiem, że Marcin zostawił w klatce zdrowia. Parę razy naprawdę poczułem, że moje ciosy weszły, a raz usłyszałem nawet trzask - powiedział Piotr Kuberski, nowy mistrz kategorii średniej FEN.

Marcin Naruszczka nieźle zaczął walkę, ale w atmosferze niespodzianki nie dotrwał do końca rundy. "Qbear" najpierw trafił go prawym prostym i mimo wcześniejszej awarii oświetlenia "podłączył rywala do prądu". Wydawało się, że najgorsze jest już za Naruszczką, ale na około 10 sekund przed końcem rundy Kuberski zaatakował po raz kolejny i znokautował rywala!

Chwilowo musimy ostudzić emocje, ze względu na awarię oświetlenia w ostródzkim amfiteatrze. Niebawem problem powinien zostać zażegnany...

Przed nami 3 najbardziej emocjonujące walki dzisiejszego wieczoru! Każda z nich będzie walką o mistrzowski pas!

Zwycięzcą wyniszczającego, 15-minutowego pojedynku kategorii półśredniej został Adrian Zieliński. Sędziowie byli jednomyślni.

- Chcę podziękować Wojtkowi za pojedynek. Bardzo się stresowałem, ponieważ jest on naprawdę świetnym zawodnikiem. Wiem jednak, że jeżeli realizuję plan, to wygrywam walki. Zwycięstwo dedykuję niedawno zmarłemu przejacielowi, Krzysiowi - powiedział po walce Patryk Duński w rozmowie z Igorem Marczakiem.

Mamy małą niespodziankę. W drugiej rundzie wyrównanej walki Patryk Duński poddał Wojciecha Kawę poprzez nokaut techniczny.

Szymon Dusza ustrzelił kolanem Wawrzyńca Bartnika i po chwili zasypał go ciosami w parterze. Sędzia Daniel Zaręba przerwał walkę w trosce o zdrowie drugiego z wymienionych, jednak Bartnik chciał walczyć dalej...

Kolejna gala FEN odbędzie się w Mrągowie!

 

Przed nami 6 najciekawiej zapowiadających się pojedynków gali FEN 40!

W drugim i ostatnim już pojedynku półprofesjonalnym sędziowie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Michała Borowskiego.

Czas na floater w postaci drugiej już dzisiaj walki na zasadach semi-pro. Michał Borowski zmierzy się z Mateuszem Koszelą.

Przed chwilą zakończył się bardzo interesujący pojedynek w kategorii półciężkiej. Łukasz Klinger pokonał faworyzowanego Wojciecha Janusza na pełnym dystansie. Po wyrównanym początku, Klinger zaczął bić mocniej, trafiać częściej, a w 3. rundzie doprowadził do obalenia i w dosiadzie okładał przeciwnika przez większą część rundy.

Dariusz Hrehorowicz (1-0, 1 KO) pokonał Adama Lazara (0-1) poprzez nokaut techniczny (ciosy w parterze) w II rundzie.

Jedna runda wystarczyła! Bartłomiej Dragański (2-0, 1 SUB) udusił trójkątem nogami Alana Szymańskiego w pierwszej partii! Efektownie zaczyna nam się gala w Ostródzie...

Za chwilę zaczną się emocje związane z walkami zawodowymi!

Wczoraj mogliśmy śledzić ceremonię ważenia przed dzisiejszą galą. Sprawdźcie, jak to wyglądało!

FEN 40: Wyniki ważenia

Od ostatniej gali spod szyldu organizacji Fight Exclusive Night minęło 97 dni. Długa rozłąka zostanie dzisiaj zakończona rozpiską, na której trudno znaleźć jednoznacznych faworytów poszczególnych starć.

Witamy w relacji tekstowej z gali FEN 40! Przed nami w sumie 11 pojedynków (9 zawodowych i 2 na zasadach semi-pro), 3 walki mistrzowskie i wiele emocji dla fanów wszechstylowej walki wręcz!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie