ME w szermierce: Brązowy medal Martyny Swatowskiej-Wenglarczyk

Martyna Swatowska-Wenglarczyk zdobyła w tureckiej Antalyi brązowy medal szermierczych mistrzostw Europy w turnieju indywidualnym szpadzistek. W półfinale przegrała z Ukrainką Władą Charkową 10:15.

27-letnia zawodniczka AZS AWF Katowice w drodze do czołowej czwórki wygrała cztery pojedynki w turnieju głównym. Najpierw bez straty punktu (15:0) uporała się z Brytyjką Victorią Hide, później pokonała piątą w światowym rankingu Włoszkę Albertę Santuccio 15:13, następnie jej rodaczkę Federicę Isolę 15:7, by w ćwierćfinale zwyciężyć Estonkę Erikę Kirpu 15:11.

Do tej pory najlepszym osiągnięciem Polki była szósta pozycja w niedawnym turnieju Pucharu Świata w Katowicach.

25-letnia Charkowa, która też już odnotowała największy sukces w karierze, w walce o złoto spotka się z dwukrotną mistrzynią globu - Włoszką Rossellą Fiamingo.

Swatowska-Wenglarczyk powiększyła łączny dorobek biało-czerwonych w rozgrywanych od 1981 roku ME do 51 medali. Składa się na niego dziewięć złotych, 10 srebrnych, 32 brązowe.

Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków) zajęła 20. lokatę, Kamila Pytka uplasowała się na 33. miejscu, a Magdalena Pawłowska (obie AZS AWF Warszawa) została sklasyfikowana na 51. pozycji.

W sobotę o medale rywalizują również floreciści. Najlepiej z czwórki Polaków spisał się Andrzej Rządkowski (Wrocławianie), który był 16.