MŚ w pływaniu: Konrad Czerniak z awansem do półfinału na 50 m st. motylkowym

Konrad Czerniak awansował do półfinału na 50 m stylem motylkowym mistrzostw świata w pływaniu

Konrad Czerniak awansował do półfinału na 50 m stylem motylkowym mistrzostw świata w pływaniu, które rozpoczęły się w Budapeszcie. W eliminacjach na tym dystansie odpadł Paweł Smoliński, a na 100 m stylem klasycznym z dalszą rywalizacją pożegnał się Dawid Wiekiera.

Czerniak zajął w eliminacjach w sesji przedpołudniowej ex aequo 16-17. miejsce (czas 23,53) i wygrał swój repasaż.

Natomiast Paweł Smoliński (23,78) uzyskał 31. czas eliminacji i odpadł z dalszej rywalizacji.

Półfinały na 50 m stylem motylkowym zaplanowano również na sobotę - w sesji popołudniowej (start Czerniaka przed 18.30).

Wiekiera na 100 m stylem klasycznym był bliski awansu. Zajął w eliminacjach ex aequo 17-18. miejsce (1.00,80) - kwalifikację do półfinału uzyskało szesnastu najlepszych.

Łącznie w Budapeszcie startuje 12 Polaków. To szansa biało-czerwonych na zatarcie złego wrażenia z 2019 roku, kiedy nie wywalczyli ani jednego medalu.