Rajdowe MŚ: Kajetanowicz i Marczyk pojadą w Estonii

Moto
Rajdowe MŚ: Kajetanowicz i Marczyk pojadą w Estonii
fot. Cyfrasport
Kajetan Kajetanowicz

Dwaj polscy kierowcy Kajetan Kajetanowicz i Mikołaj Marczyk (obaj Skoda Fabia Rally2 Evo) wystartują w siódmej rundzie mistrzostw świata, Rajdzie Estonii, który zostanie rozegrany w dniach 14-17 lipca - poinformowali organizatorzy.

Obaj będą rywalizowali w nowej kategorii WRC2, w tym roku po raz pierwszy wprowadzonej przez FIA. Startują w niej kierowcy ekip fabrycznych i prywatnych, w lepszej sytuacji są oczywiście ci pierwsi, którzy zawsze mają do dyspozycji najnowocześniejsze samochody.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rajd Polski: Mikołaj Marczyk zwycięzcą

 

Obaj Polacy są kierowcami ekip prywatnych, Kajetanowicz to trzykrotny mistrz Europy i wicemistrz świata w WRC3 z poprzedniego sezonu. Marczyk, debiutując w mistrzostwach Europy w ubiegłym roku, wywalczył trzecią lokatę.

 

Rajd Estonii będzie po raz trzeci w historii rundą mistrzostw świata, organizatorzy przygotowali w tym roku 24 odcinki specjalne o łącznej długości niespełna 315 kilometrów.

 

W przyszły weekend w szóstej rundzie mistrzostw świata - Rajdzie Safari w Kenii - startuje Kajetanowicz. Polak zadebiutuje na afrykańskich, trudnych odcinkach specjalnych.

 

Obaj polscy kierowcy będą mieli przed Estonią po trzy starty w tegorocznych mistrzostwach świata. Kajetanowicz jechał w Chorwacji, Portugalii i Kenii, z kolei Marczyk zaliczyli udział w Chorwacji, Portugalii i na Sardynii.

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie