Dookoła Słowenii: Zwycięstwo Tadeja Pogacara. Rafał Majka na drugim miejscu

Inne
Dookoła Słowenii: Zwycięstwo Tadeja Pogacara. Rafał Majka na drugim miejscu
fot. PAP
Dookoła Słowenii: Zwycięstwo Tadeja Pogacara. Rafał Majka na drugim miejscu

Rafał Majka zajął drugie miejsce w zakończonym w miejscowości Novo Mesto wyścigu kolarskim Dookoła Słowenii. Wygrał jego młodszy kolega z UAE Team Emirates, reprezentant gospodarzy Tadej Pogacar, który sukces przypieczętował zwycięstwem etapowym.

Na finiszu Pogacar minimalnie wyprzedził swojego rodaka Mateja Mohorica (Bahrain-Victorious). Majka był trzeci ze stratą trzech sekund do dwóch Słoweńców.

Zobacz także: ME w kolarstwie górskim: Krzysztof Łukasik wywalczył srebrny medal w maratonie

 

Na niespełna dwa tygodnie przed startem Tour de France w Kopenhadze Pogacar, triumfator dwóch ostatnich edycji "Wielkiej Pętli", a także Majka pokazali wielką formę. Obaj w pięcioetapowym wyścigu w Słowenii wygrali po dwa odcinki. Ponadto Polak zwyciężył w klasyfikacji punktowej, a Słoweniec - w górskiej.

 

Ich dominacja była tak duża, że na ostatnich metrach sobotniego etapu, mając daleko za plecami rywali, mogli zabawić się kto z nich pierwszy minie linię mety. Grę w "papier, nożyce, kamień" wygrał Majka, któremu Pogacar pozwolił się wyprzedzić.

 

W klasyfikacji generalnej Pogacar, który powtórzył ubiegłoroczny sukces, uzyskał 12 sekund przewagi nad Polakiem. Na trzecim stopniu podium stanął kolejny Słoweniec Domen Novak (Bahrain-Victorious), który stracił do zwycięzcy dwie minuty i 32 sekundy.

 

Majka również ma w dorobku triumf w Dookoła Słowenii. Wygrał tę imprezę i jeden z etapów w 2017 roku.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie