Grzegorz Kosok rozpoczął pracę w roli trenera

Siatkówka
Grzegorz Kosok rozpoczął pracę w roli trenera
fot. Cyfrasport
Grzegorz Kosok został trenerem juniorów MKS Będzin.

Złoto i brąz Ligi Światowej, brąz mistrzostw Europy, trzy tytuły mistrza Polski i lata gry na parkietach PlusLigi i w rozgrywkach międzynarodowych. Grzegorz Kosok zakończył już siatkarską karierę, ale nie rozstał się z siatkówką. Były reprezentant Polski swe bogate doświadczenie będzie przekazywał młodym adeptom tej dyscypliny sportu.

Latem 2021 roku Kosok zakończył sportową karierę w wieku 35 lat. Przez piętnaście sezonów środkowy występował na parkietach PlusLigi, którą wygrał trzykrotnie – z Asseco Resovią (2012, 2013) oraz z Jastrzębskim Węglem (2021). Grał w reprezentacji, z którą triumfował w Lidze Światowej 2012, a rok wcześniej sięgnął po brąz tej imprezy i po brązowy medal mistrzostw Europy.

 

Zobacz także: Grzegorz Kosok zakończył siatkarską karierę

 

Kosok do siatkarskiej kariery startował w MKS Będzin. Tu rozpoczyna również karierę szkoleniową – został trenerem juniorów starszych tego klubu.

 

 

"Grzegorz Kosok, wychowanek naszego klubu, były zawodnik m.in. Asseco Resovii Rzeszów, czy Jastrzębskiego Węgla, a obecnie nowy trener juniorów starszych MKS Będzin w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy poprowadził otwarty trening naborowy na hali Łagisza" – napisał klub w mediach społecznościowych.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie