WTA w Eastbourne: Wygrana Magdaleny Fręch w 1. rundzie

Magdalena Fręch pokonała Chinkę Qinwen Zheng 6:3, 6:0 w 1. rundzie tenisowego turnieju WTA 500 na trawiastych kortach w Eastbourne (pula nagród 758 tys. dolarów). Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem piątym Hiszpanka Garbine Muguruza.

Pierwszy w historii pojedynek Fręch z Zheng trwał ok. 80 minut. W pierwszym secie, przy stanie 2:2, Polka obroniła cztery break-pointy i zwyciężyła przy własnym podaniu, a w ósmym gemie przełamała rywalkę. To okazało się decydujące w tej odsłonie. Wcześniej obie tenisistki wygrały po jednym gemie przy swoim serwisie.

W drugim secie warunki zdecydowanie dyktowała Polka, która wykorzystała swoją drugą piłkę meczową.

Wcześniej w niedzielę awans do 2. rundy wywalczyła także Magda Linette, która wygrała z Danką Kovinic z Czarnogóry 7:6 (7-1), 6:1. W kolejnym meczu zmierzy się z rozstawioną z numerem 17. Amerykanką Alison Riske.

Riske i Muguruza w 1. rundzie miały tzw. wolny los.

Linette wystartuje także w deblu, w parze z Serbką Aleksandrą Krunic. Na początek zmierzą się z Anną Daniliną z Kazachstanu oraz Brazylijką Beatriz Haddad Maią.