ME w szermierce: Złoto florecistek Włoch i szablistów Węgier

Włoszki zostały w Antalyi drużynowymi mistrzyniami Europy we florecie. Polki uplasowały się na czwartym miejscu. W szabli mężczyzn najlepsi okazali się Węgrzy, a biało-czerwoni zajęli ósmą pozycję.

Najwyżej rozstawione Włoszki w finale wygrały z Francuzkami 45:25. W spotkaniu o trzecie miejsce biało-czerwone, w składzie: Martyna Jelińska (AZS AWF Poznań), Julia Walczyk, Martyna Długosz i Hanna Łyczbińska (wszystkie KU AZS-UAM Poznań), przegrały z Niemkami 31:45.

W finale rywalizacji szablistów Węgrzy pokonali Ukraińców 40:39. Brąz niespodziewanie dla Turków.

Polacy, w składzie: Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice), Piotr Szczepanik (MUKS Victor Warszawa), Krzysztof Kaczkowski (ZKS Sosnowiec) i Olaf Stasiak (KKSz Konin), zajęli dziewiątą pozycję.

Do tej pory polscy szermierze w Antalyi wywalczyli dwa brązowe medale - na najniższym stopniu podium stanęły szpadzistka Martyna Swatowska-Wenglarczyk i szablistka Zuzanna Cieślar.

Na wtorek zaplanowano zawody drużynowe w szpadzie kobiet i florecie mężczyzn.