MŚ w pływaniu: Krzysztof Chmielewski bez awansu do finału na 200 m st. motylkowym

Jednej dziesiątej sekundy zabrakło Krzysztofowi Chmielewski (1.55.01), aby awansować do finału 200 m st. motylkowym pływackich mistrzostw świata w Budapeszcie. Półfinały wygrał mistrz olimpijski z Tokio Węgier Kristof Milak (1.52,39).

Chmielewski w pierwszym półfinale czasem 1.55,01 poprawił rekord życiowy i zajął w swojej serii piąte miejsce. Przed nim finiszował Brytyjczyk James Guy (1.54.91), który jako ostatni zawodnik zakwalifikował się do finału. Wyścig wygrał Szwajcar Noe Ponti (1.54,20).

W drugim półfinale spotkali się najlepsi zawodnicy igrzysk w Tokio. Milak potwierdził, że jest głównym kandydatem do tytułu mistrzowskiego. Za nim, podobnie jak na ostatniej olimpiadzie, przypłynął Japończyk Tomoru Honda (1.54,01).