Meksyk gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce plażowej 2023

Siatkówka
Meksyk gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce plażowej 2023
fot. FIVB
Eduarda Santos Lisboa (Duda) i Ana Patricia Ramos to obecne mistrzynie świata w siatkówce plażowej.

Meksyk będzie gospodarzem kolejnej edycji mistrzostw świata w siatkówce plażowej. Impreza odbędzie się w kilku miastach tego kraju w drugiej połowie 2023 roku - poinformowała we wtorek Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB).

Władze FIVB w ten sposób doceniły wkład Meksyku w organizację wielu imprez w siatkówce plażowej na poziomie światowym. Mundial w tej dyscyplinie sportu odbędzie się jednak w tym kraju po raz pierwszy.

 

Meksyk pomógł rozpocząć inauguracyjną trasę Volleyball World Beach Pro Tour na początku tego roku, organizując etap turnieje w Tlaxcala i Rosarito. Po tych imprezach dyrektor generalny Volleyball World Finn Taylor przyznał, że widzi w tym kraju duży potencjał do rozwoju tego sportu.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w siatkówce plażowej: Złoto dla Brazylijek i Norwegów

 

"Meksyk jest jednym z naszych najlepszych partnerów i jesteśmy bardzo zmotywowani długoterminową wizją współpracy z tym państwem. Dowodem na to są przyszłoroczne mistrzostwa świata w siatkówce plażowej. Mamy także inne podobne plany" – powiedział Taylor.

 

Minister sportu Meksyku Ana Guevara, srebrna medalistka olimpijska z 2004 roku w biegu na 400 metrów i mistrzyni świata z 2003 roku, podkreśliła: "To zaszczyt dla naszego kraju, że otrzymaliśmy prawo organizacji mistrzostw świata w siatkówce plażowej 2023 i ustaliliśmy długoterminową strategię rozwoju meksykańskiego sportu wspólnie z FIVB i Volleyball World".

 

Prezydent FIVB Ary Graca potwierdził, że zapewni wsparcie trenerskie meksykańskim drużynom siatkówki plażowej w okresie poprzedzającym przyszłoroczny mundial.

 

Ostatnia edycja MŚ w tej odmianie siatkówki zakończyła się w niedzielę w Rzymie.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie