ME w brydżu: Dwa złote medale polskich drużyn

Dwa złote medale zdobyli reprezentanci Polski w drużynowych ME w brydżu.

Dwa złote medale zdobyli reprezentanci Polski w rozgrywanych na Maderze drużynowych mistrzostwach Europy w brydżu. Na najwyższym stopniu podium stanęły kobiety oraz seniorzy, czyli zawodnicy mający co najmniej 63 lata.

Polki obroniły tytuł, wywalczony cztery lata temu w Antwerpii, wyprzedzając o 11 pkt Szwedki oraz o 32 pkt Izraelki.

Biało-czerwone startowały składzie: Cathy Bałdysz i Sophia Bałdysz (prywatnie mama i córka), Danuta Kazmucha i Anna Sarniak oraz Ewa Banaszkiewicz i Aleksandra Jarosz.

Seniorzy, w składzie: Piotr Bizoń, Marek Blat, Apolinary Kowalski, Michał Kwiecień, Jacek Romański i Włodzimierz Starkowski, zwyciężyli z przewagą 20 pkt nad Duńczykami i 30 pkt nad Szwedami.

W najbardziej prestiżowej kategorii open Konrad Araszkiewicz, Wojciech Gaweł, Rafał Jagniewski, Krzysztof Kotorowicz, Piotr Nawrocki i Piotr Wiankowski zajęli piąte miejsce, ze stratą 60 pkt do najlepszych w stawce 30 drużyn Holendrów. Srebro zdobyła Szwajcaria, w barwach której wystąpili m.in. dwaj byli reprezentanci Polski (mistrzowie świata) Michał Klukowski i Piotr Gawryś. Brąz dla Norwegii.

Trwa jeszcze rywalizacja w mikstach. Katarzyna Dufrat, Natalia Sakowska, Ewa Sobolewska, Krzysztof Buras, Piotr Butryn i Piotr Lutostański zajmują przed ostatnią rundą szóste miejsce, z niewielkimi szansami na brązowy medal.

Wszystkie cztery polskie teamy znalazły się zatem w czołowych ósemkach mistrzostw Europy, co automatycznie kwalifikuje je do startu w mistrzostwach świata.

Rozgrywane co cztery lata otwarte mistrzostwa świata (World Bridge Series) odbędą się od 19 sierpnia do 3 września we Wrocławiu.