MŚ koszykarek 3x3: Polki z dwoma zwycięstwami

Dwa zwycięstwa Polek na początek mistrzostw świata 3x3!

Reprezentacja Polski koszykarek 3x3, zajmująca obecnie drugie miejsce w rankingi FIBA, w pierwszym dniu mistrzostw świata w Antwerpii wygrała dwa mecze w grupie C - najpierw gładko z Mongolią (6.) 22:7, a następnie walkowerem z Dominikaną (15.), której zawodniczki nie pojawiły się na boisku.

Polki w spotkaniu z Mongołkami zdominowały rywalizację od pierwszych minut prowadząc 7:2, 12:3, 17:4.

Decydujące o zwycięstwie punkty (gra się 10 minut lub do uzyskania 21 punktów) zdobyła rzutem z dystansu najbardziej doświadczona wśród kadrowiczek Klaudia Sosnowska, gdy zegar wskazywał 2.28 min do końca regulaminowego czasu. Koszykarka Polonii Warszawa była także najskuteczniejszą wśród biało-czerwonych, zdobyła połowę punktów drużyny - 11.

W czwartek podopieczne trenerki Karoliny Szlachty, które występują w składzie: Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec, Dominika Owczarzak i Sosnowska, mają dzień wolny, tak jak inne zespoły z grupy C, a w piątek zmierzą się z Belgią (20.) i Egiptem (12.).

To siódma edycja MŚ, a Polki startowały w imprezie tej rangi raz - w 2016 roku zajęły 13. miejsce.

Zwycięzcy czterech grup w Antwerpii zapewnią sobie bezpośredni awans do ćwierćfinałów, a zespoły z miejsc 2-3 walczyć będą w 1/8 finału o prawo gry w ćwierćfinale. Rywalami drużyn z miejsc 2-3 w polskiej grupie będą zespoły z gr. B, w której grają m.in. druga w rankingu FIBA Francja i USA (7.). Spotkania fazy play off odbędą się w sobotę.